עץ החיים בתכשיטי מוריה

התכשיטים שאנו עונדים הופכים בהכרח ליקרים עוד יותר כאשר משמעותם יקרה לליבנו. ה 'עץ החייםהוא סמל רב עוצמה המחבר אותנו לשורשים ולשאיפות שלנו. בתרבויות רבות יש לו משמעויות רוחניות עמוקות הנוגעות לאלמוות ולחיי נצח.

המסר שמאחורי סמל 'עץ החיים' הוא אוניברסאלי. המסר אומץ על ידי תרבויות רבות ברחבי העולם וניתן למצוא לו פרשנויות בתרבות עתיקות כמו קלטית, בודהיסטית ואפריקאית. כדי לשמור על עץ החיים בקרבת ליבו של העונד התפתחה אמנות עשירה ומגוונת של תכשיטי עץ החיים הכוללת כולל תליונים ושרשראות. גם בתכשיטי מוריה חשבו כיצד לשלב את סמל עץ החיים בתכשיטים

עץ חיים קלטי
עץ חיים קלטי. תמונה מאת Annalize Batista מבית Pixabay
עץ החיים הבודהיסטי
עץ החיים הבודהיסטי
עץ החיים האפריקני
עץ החיים האפריקני

המשמעות והסמליות של תכשיטי עץ החיים

במשך שנים אנשים סגדו לעצים וייחסו להם תכונות מיסטיות. אנשים גם משווים עצמם עצים.

  • קישוריות: עץ הוא סמל לחיבור בין שמים לארץ, ענפיו גבוהים בשמיים ושורשיו עמוקים באדמה. בדיוק כמו עץ, יש לנו פוטנציאל עצום להתחבר לתחומים העליונים.
  • עוצמה:   עצים חסונים יכולים לעמוד בתנאים הקשים ביותר. המשמעות היא שככל שאנחנו יותר שורשיים ויציבים, כך אנו יכולים לעמוד באירועים סוערים בחיינו.
  • התחדשות:  רוב העצים משילים את העלים שלהם בחורף ומנביטים חדשים באביב. זו תזכורת לכך ששינוי תמיד אפשרי. אנחנו תמיד יכולים להחיות ולהחיות מחדש את חיינו, לא משנה כמה חיינו נראים חשופים כעת.

חלקי העץ הם אנלוגיה לשלבים בחיי האדם

  • שורשי העץ: השורשים מייצגים את הנפש ואת הנשמה. שורשי העץ נמצאים עמוק באדמה ונחבאים לעין. הם מחוברים לאדמה ושואבים ממנה את כל אבות המזון הדרושים לקיום החיים. בחיינו, עלינו לשקול כי שורשי הנשמה שלנו הם עמוקים ומבחינה רוחנית מעבר להבנתנו. רעיונותינו מושפעים במידה רבה מהמושגים עליהם גדלנו, שרבים מהם אינם מודעים. לכן, אדם צריך להיות מודע לשורשים שלהם, להשפעת המשפחה והמורשת, ולהרהר אם 'האדמה הנוכחית' שלהם מזינה.
  • גזע העץ: תא המטען מייצג את הלב. הגזע הוא חלק חשוב מאוד מהעץ מכיוון שהוא מאפשר לו לצמוח כלפי מעלה. השורש, כשהוא נובט, הוא קטן ושברירי. ככל שהוא גדל והופך יציב יותר, הוא הופך לתא מטען. כל חייו, הגזע מקבל ברציפות את חיוניותו מ"שורשיו הנסתרים "וצומח מבפנים החוצה (גזעי עצים הולכים ועבים ככל שמתווספים תאים חדשים מתחת לקליפה). ועכשיו לליבנו.לבנו מחדיר רגש וחיוניות במוחנו. אנשים עם אישים בריאים ויציבים מחוברים לתודעתם ולנפשם; תחושת ההשראה והמשמעות שלנו נשאבת מהשורשים הנסתרים שלנו.
  • ענפים: הענפים מייצגים את השלב בו אנו עוברים מעבר לעצמנו ומתקשרים עם הסביבה שלנו. ענפי העץ נפרשים, מתרחבים ומצמיחים עלים. העלים משתמשים באנרגיית השמש להזנת העץ. במהלך הפוטוסינתזה הענפים מקבלים אנרגיה מהשמש, מקור חיצוני לעץ (בניגוד למשאית שמקבלת אך ורק מהשורשים). המטאפורה היא שכולנו יוצאים מחוץ לעצמנו לסביבה שלנו כדי ללמוד מהאנשים ומהעולם סביבנו. זהו חלק חיוני בחיינו ונחוץ לצמיחתנו.
  • פירות: הפירות הם מה שאנחנו נותנים. העץ מייצר פירות המזינים אחרים. לכולנו יש אפשרות לתת. הפירות שלנו מזינים ומעשירים לא רק את עצמנו אלא את האנשים והסביבה בה אנו חיים. נשיאת פרי היא השלב האחרון בצמיחת הנפש.

עץ החיים בתכשיטי מוריה

בתכשיטי מוריה פיתחו פרשנות ייחודית ועכשווית לעץ החיים. קו תכשיטי 'עץ החיים' של מוריה משלב את סמל עץ החיים עם יהלומים, אבני חן, זהב וכמובן אבני מוריה. אבן מוריה - אבנים עתיקות שנופו מהעפר שהוצא מהר הבית בירושלים ותוארכו לתקופת הבית הראשון והשני.

על פי האמונה הר הבית הוא המקום בו נמצא גן עדן. בגן עדן היו שני עצים, עץ החיים ועץ הידע טוב ורע. עץ החיים סימל נוכחות נותנת חיים של אלוהים וחיי נצח אותם ניתן להשיג דרכו.

יצירת עץ חיים תליון | אוסף מוריה
יצירת תליון עץ חיים

קולקציית עץ החיים בתכשיטי מוריהתליון עץ החיים זה מורכב מעץ עשוי זהב זהב צהוב 14 קראט שסביבו עיגול מאבן מוריה בעלת גוון ורוד. יהלום יחיד משובץ מעל האבן מוסיף ברק ואלגנטיות לתליון.

עץ החיים תכשיטים, שרשראות ייחודי
תליון עץ חיים זהב 14קראט

תליון נוסף של עץ חיים תליון זה של עץ החיים עשוי כולו מאבני מוריה. העץ עצמו מגולף באבן המוקפת בזהב 14 קרט. יהלום יחיד המשובץ בסמוך לגזע מושך את העין ומעניק לו ברק

תליון עץ החיים
תליון עץ חיים עגול

אוסף תכשיטי עץ החיים המקסים כולל:

שרשרת תליון עץ החיים עץ האהבה

שרשרת עץ האהבה

תליון מורשת שרשרת עץ החיים

שרשרת מורשת עץ החיים 

תליון עץ החיים מורשת

שרשרת עץ מורשת

עץ החיים שרשרת תליון עץ עגול

עָגוֹל עץ החיים בתכשיטי מוריה

כל חלקי הזהב בתכשיטים זמינים בזהב לבן, צהוב וורוד