עץ החיים בתכשיטי מוריה

התכשיטים שאנו עונדים, במיוחד תכשיטי זהב ויהלומים, הופכים יקרים לליבנו עוד יותר, כאשר הם מקבלים משמעות. סמל 'עץ החיים' הוא סמל רב עוצמה המחבר אותנו לשורשינו מחד ולשאיפותנו מאידך. בתרבויות רבות קיבל עץ החיים משמעויות רוחניות עמוקות הקשורות לאלמוות ולחיי נצח.עץ החיים'הוא סמל רב עוצמה המחבר אותנו לשורשים ולשאיפות שלנו. בתרבויות רבות יש לזה משמעויות רוחניות עמוקות הקשורות לאלמוות ולחיי נצח.

המסר שמאחורי סמל 'עץ החיים' הוא אוניברסאלי. המסר אומץ על ידי תרבויות רבות ברחבי העולם וניתן למצוא לו פרשנויות בתרבות עתיקות כמו קלטית, בודהיסטית ואפריקאית. כדי לשמור על עץ החיים בקרבת ליבו של העונד התפתחה אמנות עשירה ומגוונת של תכשיטי עץ החיים הכוללת כולל תליונים ושרשראות. גם בתכשיטי מוריה חשבו כיצד לשלב את סמל עץ החיים בתכשיטים

עץ חיים קלטי
עץ חיים קלטי. תמונה מאת Annalize Batista מבית Pixabay
עץ החיים הבודהיסטי
עץ החיים הבודהיסטי
עץ החיים האפריקני
עץ החיים האפריקני

המשמעות והסמליות של תכשיטי עץ החיים

במשך שנים אנשים סגדו לעצים וייחסו להם תכונות מיסטיות. אנשים גם משווים עצמם עצים.

  • קישוריות: עץ הוא סמל לקשר בין שמים לארץ, ענפיו גבוהים בשמים ושורשיו עמוקים באדמה. ממש כמו עץ, יש לאנשים יכולת להתחבר לעולמות עליונים
  • עוצמה: עצים חסונים יכולים לעמוד בתנאים הקשים. ככל שלאדם יש שורשים יציבים יותר הוא יוכל להתמודד ולעמוד איתן באירועים סוערים של חייו
  • התחדשות: מרבית העצים משילים את עליהם בחורף ומצמיחים אותם מחדש באביב. המשמעות היא ששינוי תמיד אפשרי. כך גם האדם יכול לחיות את חייו מחדש, להתחדש ולהשתנות.

חלקי העץ הם אנלוגיה לשלבים בחיי האדם

  • שורשי העץ: השורשים מייצגים את הנפש והנשמה. שורשי העץ הנמצאים עמוק באדמה, שואבים ממנה את חומרי התזונה הדרושים לקיומם. שורשי נשמתו של האדם עמוקים, ומבחינה רוחנית, מעבר להבנה. רעיונות האדם מושפעים במידה רבה מהמושגים שאיתם גדל. האדם צריך להיות מודע לשורשים שלו, להשפעת המשפחה והמורשת, ולהרהר האם 'אדמתם הנוכחית' מזינה אותו.
  • גזע העץ: גזע העץ מייצג את הלב. הגזע מאפשר לעץ לצמוח כלפי מעלה. בנביטה, הגזע קטן ושברירי ועדין אך במשך הגדילה נעשה לגזע גדול ויציב. לאורך חיי העץ, הגזע מקבל את מזונו מהשורשים הנמצאים מתחת לפני הקרקע וסמויים מן העין. גזע העץ צומח מבפנים החוצה, גזעי העצים הולכים ומתעבים ככל שהם גדלים. גזע העץ מייצג את הלב המחדיר לאדם תודעה, רגש וחיוניות. גם תחושת ההשראה והמשמעות שלנו נשאבת מהשורשים הנסתרים שלנו.
  • ענפים: הענפים מייצגים הקשר של האדם עם סביבתו. ענפי העץ מתפשטים, מתרחבים ומגדלים עלים. העלים משתמשים באנרגיית השמש כדי לבצע את תהליך הפוטוסינתזה והופכים אותה למזון לעץ. המטפורה היא שאנשים שיוצאים מחוץ לעצמם יכולים להיזון וללמוד מהאנשים סביבם ומהעולם סביב. זהו חלק חיוני מחיינו והכרחי לצמיחתנו.
  • פירות: הפירות מסמלים את הנתינה. העץ מניב פירות המזינים אחרים. לכל אדם יש אפשרות לתת. הנתינה מזינה ומעשירה את האדם, את האנשים סביבו ואת הסביבה בה הוא חי. הפירות הם השלב האחרון בצמיחת הנפש.

עץ החיים בתכשיטי מוריה

בתכשיטי מוריה פיתחו פרשנות ייחודית ועכשווית לעץ החיים. קו תכשיטי 'עץ החיים' של מוריה משלב את סמל עץ החיים עם יהלומים, אבני חן, זהב וכמובן אבני מוריה. אבן מוריה - אבנים עתיקות שנופו מהעפר שהוצא מהר הבית בירושלים ותוארכו לתקופת הבית הראשון והשני.

על פי האמונה הר הבית הוא המקום בו נמצא גן עדן. בגן עדן היו שני עצים, עץ החיים ועץ הידע טוב ורע. עץ החיים סימל נוכחות נותנת חיים של אלוהים וחיי נצח אותם ניתן להשיג דרכו.

יצירת עץ חיים תליון | אוסף מוריה
יצירת תליון עץ חיים

קולקציית עץ החיים בתכשיטי מוריהתליון עץ החיים זה מורכב מעץ עשוי זהב זהב צהוב 14 קראט שסביבו עיגול מאבן מוריה בעלת גוון ורוד. יהלום יחיד משובץ מעל האבן מוסיף ברק ואלגנטיות לתליון.

עץ החיים תכשיטים, שרשראות ייחודי
תליון עץ חיים זהב 14קראט

תליון נוסף של עץ חיים תליון זה של עץ החיים עשוי כולו מאבני מוריה. העץ עצמו מגולף באבן המוקפת בזהב 14 קרט. יהלום יחיד המשובץ בסמוך לגזע מושך את העין ומעניק לו ברק

תליון עץ החיים
תליון עץ חיים עגול

תכשיטי עץ החיים כוללים:

שרשרת תליון עץ החיים עץ האהבה

שרשרת עץ האהבה

תליון מורשת שרשרת עץ החיים

שרשרת מורשת עץ החיים

תליון עץ החיים מורשת

שרשרת עץ מורשת

עץ החיים שרשרת תליון עץ עגול

עָגוֹל עץ החיים בתכשיטי מוריה

כל חלקי הזהב בתכשיטים זמינים בזהב לבן, צהוב וורוד