9 רעיונות לתכשיטים בעלי משמעות מיסטית

כשמחפשים להעניק את המתנה המושלמת לאדם מאמין, תכשיטים, עם ערך מוסף כמו תכשיטי מוריה, הם בחירה מצוינת. פרט לאסתטיות והיוקרה שלהם, תכשיטי מוריה מחברים בין האדם לערכים הרוחניים שלו. תכשיטים נענדים בצמוד לגוף והם יקרים לליבם של אנשים במיוחד אם הם ניתנו על ידי אדם אהוב.

בתכשיטי מוריה מגוון רחב של תכשיטים המשלבים יופי וערכי אמונה. כל התכשיטים של מוריה מיוצרים בעבודת יד משובצים אבני חן וזהב 14 קראט או 18 קראט באיכות גבוהה.

הייחוד של תכשיטי מוריה שהם משלבים אבני מוריה בתכשיט. אבני מוריה בתכשיט אבנים מהר הבית, מבית המקדש בירושלים. הר הבית, מקום הקדוש לשלוש הדתות המונותאיסטיות, אליו מגיעים עולי הרגל מכל העולם לבקר, להתפלל ולהתחבר לאלוהים. שילוב אבנים מהר הבית, מהר המוריה, באוסף תכשיטי מוריה הייחודיים שלנו, מאפשרים לעונדים אותם, לקחת איתם פיסה מהר הבית, לכל מקום בעולם.

תכשיטים לאמונה נוצרית

בנוסף לקולקציית התכשיטים המשתמשים בסמלים ופסוקים מהאמונה היהודית עיצבנו גם מגוון תכשיטים לאמונה הנוצרית הכוללים צלבים על פי זרמי הדת הנוצרית כמו יווני אורתודוכסי, אנדרו הקדוש, צלב קלטי , כוכבי בית לחם, ושרשראות דג המסמלות את ישו.

צלב אבן מוריה צלב עדין מגולף באבן מוריה. הצלב מוקף XNUMX יהלומים משובצים זהב צהוב XNUMX קראט.

1.כאן מוצג צלב האבן הקדוש שלנו.

כוכב בית לחם, או כוכב חג המולד, מסמל את לידתו המופלאה של ישו. בערב חג המולד, זרח כוכב בהיר בשמיים, כוכב בית לחם, שהוביל את החכמים למקום לידתו של ישו. התכשיט שלנו מורכב מכוכב עדין, משובץ יהלומים שאחת מקרניו נמשכת כלפי מטה. הכוכב מוקף משני צידיו בחצי ירח מזהב 18K.

2.מגן בית לחם מורכב מכוכב משובץ יהלומים עדין

הדימו של דג חיבר את הנוצרים לאמונתם ולמה? המילה היוונית לדג היא 'איכתוס' או 'איכתי'. לנוצרים המוקדמים צליל המילה הזכיר את ראשי תיבות - I = Iesous (ישו); CH = כריסטוס (ישו); TH = Theous (אלוהים); U = UIOS (בן); SOTER (מושיע). בתקופות בהן הדת הנוצרית נרדפה המאמינים יכלו לזהות זה את זה בסתר באמצעות סמל הדג.

בתכשיט מוריה עשוי גוף הדג מאבן מוריה בצבע ורוד. הראש והזנב עשויים זהב 14 קראט, ויהלום קטן מונח במיקום של עין הדג.

3.

תליון אליס דגים
אבן מוריה, תליון זהב ויהלום, מעוצב כדגי אליס

תכשיטים לאמונה יהודית

קולקציית מוריה מציעה מגוון רחב של תכשיטים עם סמלים יהודיים כמו מגן דוד, המילה חי ותכשיטים המשלבים פסוקים כמו "אם אשכחך, ירושלים".
סמל המגן דוד הפך עם השנים לסמל ליהדות והוא נמצא כמובן בדגל מדינת ישראל.

אחד העיצובים האהובים ביותר בתכשיטי מוריה הוא 'תליון כוכב עולה'. זהו תכשיט של סמל מגן דוד המורכב מאבן מוריה בצורת משולש, ושלושה משולשים קטנים יותר מרכיבים את המשולש השני משובצים ביהלומים שחורים. היצירה כולה מולבשת בזהב לבן 18 קראט.

4.

תליון יהלום שחור מגן דוד - מתנת תכשיטים אמיתית

האותיות בשפה העברית חית ויוד מרכיבות את המילה 'חי'. החי הוא סמל לחיים ואריכות ימים הן לאדם והן לעם היהודי. בתליון מוריה של המילה חי האות חית מגולפת באבן המוריה ואילו האות 'יוד', המסמלת גם את שמו של האל, משובצת בזהב 14 קראט ומעוטרת ביהלומים.

5.לילדה - מתנת בת מצווה עם יהלומים על אבן ירושלמית

הפסוק "אם-אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם-תִּשְׁכַּח יְמִינִי. ותִּדְבַּק-לְשׁוֹנִי, לְחִכִּי-אִם-לֹא אֶזְכְּרֵכִי: אִם-לֹא אַעֲלֶה, אֶת-יְרוּשָׁלִַם-עַל, רֹאשׁ שִׂמְחָתִי." (תהילים פרק קל"ז פסוקים ה-ו), הוא אחד הפסוקים הידועים ביותר בתרבות היהודית. פסוק המבטא את געגועי העם היהודי לירושלים.

בתליון "אם אשכח ירושלים" הפסוק חרוט בעיגול בזהב לבן 18K ומוקף באבן מוריה. במרכז, משובץ יהלום המוסיף ברק, חגיגיות ויוקרה.

6.9 רעיונות מתנת תכשיטים אמינים מובילים 1

תכשיטים לסמלי אמונה אוניברסליים

תכשיטי מוריה כוללים גם תכשיטים המבוססים על סמלי אמונה אוניברסליים. עץ החיים, מעגל האמונה ואוסף ענבל, כולם סמלי אמונה עם מסר רוחני.

סמל עץ החיים אומץ על ידי תרבויות שונות ברחבי העולם. בעוד שמשמעות הסמל משתנה בין תרבות לתרבות, סמל עץ החיים נחשב כסמל של קשר גומלין בין כל היצורים החיים. סמל עץ החיים עוצב בתכשיטי מוריה במגוון צורות

סמל עץ החיים עשוי זהב 18K בתוך אבן מוריה מגולפת בצורת עיגול, האבן הדוממת מחבקת את העץ החי והצומח. יהלום משובץ בחיבור של השרשרת לתליון מסמל את הקשר לעולמות הגבוהים יותר.

7.תליון יהלום שחור מגן דוד - מתנת תכשיטים אמיתית

תכשיטי מוריה יצרנו סדרת תכשיטים בשם "מעגל האמונה". הסדרה מבוססת על המשמעות הרוחנית של המעגל. למעגל אין התחלה או סיום, הוא מהווה סמל למעגל החיים, סמל לשלמות האמונה ע"פ הקבלה, למחזוריות וסמל לאלוהים.

8.

9 רעיונות מתנת תכשיטים אמינים מובילים 2

סדרת תכשיטים נוספת בעלי משמעות מיסטית היא "סדרת ענבל". בעברית, המילה ענבל מתייחסת למקל שנמצא בתוך בתוך הפעמון. כשמנענעים את הענבל הפעמון משמיע צליל. הענבל מייצג את הקול שאדם משמיע לשמיים. זו תקשורת מיוחדת מאחר שקול מגיע מתוך הפעמון כך מייצג הענבל קול המגיע ממקום של עוצמה פנימית וחוזק.

בתכשיט מוריה הענבל הוא יהלום בעל יכולת תנועה והפעמון הוא אבן המוריה העוטפת אותו.

9.9 רעיונות מתנת תכשיטים אמינים מובילים 3