הפארק הארכיאולוגי - מרכז דוידסון

ההיסטוריה של ירושלים מתארכת כבר למעלה מ -3,000 שנה ואחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד על התקופות השונות ו'להעלות אותם לחיים 'היא לבקר בפארק הארכיאולוגי בירושלים - מרכז דוידסון. מרכז דוידסון הוא ייחודי מכיוון שהוא משלב גם פארק ארכיאולוגי וגם מוזיאון. מרכז דוידסון מכיל חפצים מתקופת בית ראשון ושני, מהתקופה המוסלמית הביזנטית ותקופת מסעי הצלב העתיקה.

אחד הדברים הנפלאים ביותר במרכז דוידסון הוא שמבקרים יכולים ללכת ברחוב ממש מתקופת בית שני. זה לא שום רחוב ישן, זה היה הרחוב הראשי של העיר! המבקרים יכולים לראות את הדוכנים שבהם חנוונים מכרו את הסחורה שלהם ולקבל תחושה אמיתית איך החיים מרגישים.

רחוב מתקופת בית שני | אוסף מוריה
הרחוב הראשי בירושלים בתקופת בית שני. תמונה באדיבות דרור אבי.

במרכז דוידסון מוצג דגם תלת ממד העוסק במסעם של עולי רגל היהודים לבית המקדש בתקופת בית שני.
הדגם ממחיש את העלייה לבית המקדש, כולל הצעידה ברחוב הראשי של ירושלים ורכישת הקורבן שהיו מביאים לבית המקדש. בין הקורבנות הובאו לבית המקדש היו בעלי חיים, דגנים, יין ועוד. לאחר קניית הקורבן ערך עולה הרגל טהרה במקווה טקסית.

סקירה של מרכז דוידסון
מרכז דייווידסון. אדיבות הצילום של נמו ביס.

במרכז דוידסון נמצאים המרחצאות המקוריים והמבקרים יכולים לעבור דרכם. לאחר האמבטיה הטקסית, עלה הצליין למדרגות מיוחדות שהובילו לשערי חולדה. המדרגות ייחודיות מאחר ורוחבן אינו אחיד. הם תוכננו בצורה כזו כך שהמתפללים יטפסו עליהם לאט ובזהירות כאשר התקרבו לבית המקדש. המדרגות הן גם חלק ממרכז דוידסון ותוכלו לקחת את הזמן, לעצום עיניים ולדמיין ללכת בעצמכם לעבר המקדש הקדוש!

קיר מקדש דרומי
המדרגות לבית המקדש צילום באדיבות אורן רוזן


שעות פתיחה:

א '- ה' 8:00 - 17:00
ימי שישי 8:00 - 14:00
שבתות וחגים - סגור

מספר טלפון: 02-6277550

אתר אינטרנט: http://www.archpark.org.il/