הפארק הארכיאולוגי - מרכז דוידסון

ההיסטוריה של ירושלים משתרעת על למעלה מ -3,000 שנה. אחת הדרכים הטובות ביותר להכיר ולראות את התקופות השונות היא ביקור בפארק הארכיאולוגי בירושלים - מרכז דוידסון. מרכז דוידסון משלב פארק ארכיאולוגי ומוזיאון גם יחד. במוזיאון במרכז דוידסון תמצאו שרידים ארכאולוגיים וחפצים מתקופת הבית הראשון והשני, התקופה המוסלמית הביזנטית ותקופת מסעי הצלב.

אחד הדברים המיוחדים במרכז דוידסון הוא שילוב המיוחד של מוזיאון עם פארק ארכאולוגי. המבקרים יכולים לצעוד ברחוב אמיתי ומקורי מתקופת בית שני, רחוב שהיה רחוב מרכזי בעיר! ניתן להתרשם מהחנויות והדוכנים בהם נמכרו הסחורות ולקבל תחושה אמיתית של החיים בתקופת בית שני.

רחוב מתקופת בית שני | אוסף מוריה
צילום החפירות של הרחוב הראשי בירושלים בתקופת בית שני. באדיבות דרור אבי.

במרכז דוידסון אף מוצג דגם תלת ממד העוסק במסעם של עולי רגל היהודים לבית המקדש בתקופת בית שני. הדגם ממחיש את העלייה לבית המקדש כולל הצעידה ברחוב הראשי של ירושלים, קניית הקורבן שהיו מביאים לבית המקדש. בין הקורבנות היו בעלי חיים, דגנים, יין ועוד. לאחר קניית הקורבן טיהר עולה הרגל את עצמו במקווה טקסית.

סקירה של מרכז דוידסון
מרכז דיודסון צילום אדיבות נמו ביס.

בפארק הארכאולוגי במרכז דוידסון תוכלו לראות את המקוואות המקוריים בהם טבלו עולי הרגל לפני העלייה לבית המקדש. לאחר טקס ההיטהרות במקווה, עלה עולה הרגל במדרגות מיוחדות שהובילו לשערי מתחם בית המקדש. המדרגות ייחודיות מכיוון שרוחבן אינו אחיד. הם תוכננו בצורה זו בכוונה, כך שתנועת המתפללים תואט עם הגיעם לבית המקדש.

קיר מקדש דרומי
המדרגות לבית המקדש צילום באדיבות אורן רוזן


שעות פתיחה:

ראשון - ת '8:00 - 17:00
ימי שישי 8:00 - 14:00
שבתות וחגים - סגור

מספר טלפון: 02-6277550+

אתר אינטרנט: http://www.archpark.org.il/