חשיבותו של הר הבית

הר הבית הר המוריה תכשיטי אבן ירושלים

הר הבית למוסלמים ולנוצרים

סדרת הר הבית נושאת משמעות דתית והיסטורית לנצרות ולאסלאם. עבור אתר מוסלמים, אתר הר הבית נקרא "חראם אל-שריף" או "המקדש האצילי", ונחשב למקום השלישי בקדושתו באסלאם, לאחר מכה ומדינה בסעודיה. זה המקום שבו המוסלמים מאמינים שהנביא מוחמד עלה לשמים ובו את מקדש כיפת הסלע ומסגד אלאקצא. עבור הנוצרים, האתר הוא משמעותי עבור סיבה דומה, הוא קדוש ליהודים: זה היה מקום ישו ביקר וחגגו פסטיבלים יהודיים. זה גם שם ישו תיגר על שיטות מושחתות המתרחשים בבית המקדש וחזה מארק 13 כי בית המקדש ייהרס בסופו של דבר.

תהילתו של המקדש טיימס ביהדות

ביהדות, הר הבית הוא האתר הקדוש ביותר על פני כדור הארץ כולו. כאמור בספר בראשית 2: 7, אלוהים צייר את האבק שממנו הוא היה יוצר אדם מן הפסגות של הר קדוש זה, שנקרא במקור הר המוריה.

(2 Genesis: 7) "ויצר יהוה אלהים את האדם מאבק האדמה ושאף את נשימת החיים לתוך נחיריו, והאדם הפך להיות חי".

ב Genesis 22: 2 הר המוריה הפך למקום שבו אברהם חשף מסירותו לא-ל. הוא לקח את בנו יצחק להקריב על ההר הזה שבו בית המקדש היה בסופו של דבר נבנית. זה גם המקום (בראשית 28: 11) שבו היה יעקב חלום שבו המלאכים של אלוהים היו עולים ויורדים בסולם, בעוד הוא הניח את ראשו על האבן האלוהית. אתר זה שוכן גם כקדוש הקודשים, שם עמד ארון הברית.

בניית בית המקדש ומלך המשיח

לפי מקורות רבניים, בית המקדש הראשון נבנה על הר המוריה בערך בשנת 950 לפני הספירה על ידי המלך שלמה, ונהרס על 586 לפנה"ס על ידי נבוכדנצר - מלך בבל. השני נבנה במאה השישית לפני הספירה ועמד כמעט 600 שנים לפני שהוא נהרס ואת העם היהודי גלו 70 לסה"נ על ידי האימפריה הרומית. היהודים ממשיכים להתאבל על חורבן בית המקדש. לדברי הנביאים הקדושים, בית המקדש השלישי ייבנה באתר בעידן המשיחי, והשלום ישוחזר בעולם.

פרויקט הצלת הר הבית

ב 1999-2000, נערך פרויקט שיפוץ בלתי חוקי בהר הבית המפר את חוק העתיקות הישראלי. פגיעה קשה בשרידים הקדומים נגרמת על ידי מכונות כבדות. בניסיון להציל את האוצרות הארכיאולוגיים האלה, הקצתה רשות הגנים הלאומיים אתר בעמק צורים, הקימה מתקנים והזמינה מתנדבים מכל רחבי העולם להשתתף בפרויקט הארכיאולוגי הייחודי הזה של סינון הר הבית.

מר אבי טביסל, דור שביעי בירושלים, תכשיטן ישראלי מוביל, נטל חלק בפרויקט "סינון הר הבית" כתורם וכמתנדב. בעודו בוחן את האבנים הקדומות של ירושלים, היה לו חזון והכיר ברוח השמימית הטבועה באבנים עתיקות אלה. היתה לו הרגשה חזקה לחבר מחדש כל אדם בכל מקום בעולם, ליופי הפנימי, לערכי השלום והמוסיקה שהם "ירושלים השמימית".

אבן ירושלמית תכשיטים מהר הבית

מר תביס פיתח את חזונו אל תוך עוצר הנשימה מוריה ירושלים סטון אוסף תכשיטים. השם שנבחר עבור תכשיטי מוריה ירושלים סטון מתייחס הר המוריה - ההר שעליו נבנה בית המקדש היהודי מעל 3000 שנים.

כל פיסה מוריה ירושלים סטון תכשיטים מעביר מסר נלהב על ידי שילוב של חומרים יקרים הקיימים מאז תחילת הזמן, המייצגים את כוחה של ירושלים, ערכה וקדושתה. כל העיצובים של מוריה הם מהדורות מוגבלות ומלווה בתעודת המקוריות של האותנטיות.

הר הבית הר המוריה תכשיטי אבן ירושלים