הרהורים על עץ החיים

לעץ החיים יש ערך מיוחד ליעל טביסל, בתו של אברהם תיווסל, הבעלים והמייסד של אוסף מוריה. מבעד לעץ היא משקפת את חייה ואת ערכיה.

הרהורים על עץ החיים 1
יעל ודניאל תוויסל

עבור יעל, עץ החיים מזמין את כולנו לחרוג מעצמנו ול:

 1. לעמוד זקוף: עצים עומדים בגובהם. הגזעים שלהם יציבים ויציבים. תא המטען מסמל את הדברים שאנחנו גאים בהם בחיינו. תא מטען חזק פירושו שאדם הוא יציב ונחוש. שלמרות סערות החיים, האדם עומד גבוה ונאמן לערכי הליבה שלו. בנוסף, תא המטען תומך בכל העץ ודרכו, העץ יכול לגדול ברציפות ולהגיע לתחומים חדשים.
 2. שתף את הצל שלך עם אחרים: עץ מספק צל לכל ומבקש כלום בתמורה. זה אמור לעורר אותנו להתבונן במה שאנחנו נותנים מעצמנו? עד כמה אנו מוכנים לתת לאדם אחר מהזמן, האנרגיה או תשומת הלב שלנו? באיזו תדירות אנו באמת נותנים מעצמנו בלי לצפות לקבל בתמורה משהו? הלקח שיש ללמוד הוא שכאשר אנו בוחרים לתת ללא תנאי, אנו צומחים והופכים לבני אדם טובים יותר.
 3. שתה הרבה מים: עצים זקוקים למים בכדי לצמוח ולהתפתח. כאשר מהרהר בזה אדם צריך לשאול את עצמו - מה עוזר לי להתפתח? האם אני נותן לעצמי את מה שאני צריך כדי לגדול? האם הסביבה שלי מספקת לי את מה שאני צריך בכדי להגיע למיצוי הפוטנציאל שלי? בלי מים עץ בוודאי ימות. לכן קריטי למקם את שורשינו בסביבה שתתן לנו חיוניות ותמיכה.
 4. לשמוח מיופייך הטבעי: כל עץ הוא ייחודי ויפה. התבוננות זו עוזרת לנו להתבונן בחוזקות ובאיכויות שיש לכל אחד מאיתנו. לעתים קרובות מדי אנו מזניחים את האינדיבידואליות והיופי הייחודי שלנו ומנסים להיות מישהו שאנחנו לא. על ידי התמקדות במאפיינים הייחודיים שלנו, אנו יכולים לגלות מי אנחנו באמת ולהאיר.
 5. להיות מחובר לשורשים שלך: שורשי העץ הם מקור הזנתו. ככל שהשורשים עמוקים יותר, כך העץ יציב יותר ונטחן! על סמך זה אדם צריך לחשוב על שורשיו. מהם הערכים והמוסר שאני מקיים ויקר לי? מאיפה אני ואיפה אני הולך? כיצד השפיעו עלי התרבות, המסורת והמשפחה שלי ואילו מערכים אימצתי אני רוצה לשמור?לחץ כאן לצפייה באוסף עץ מוריה.


  בחר פריטים מהאוסף:

  תליון עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ החיים בזהב לבן 14 קראט מוקף באבן מוריה ועליו יהלום יחיד.
  עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ חיים שנחצב באבן מוריה ומוקף בזהב ורוד 14K. יהלום יחודי מאיר בתוך העץ.

  עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ החיים מוקף באבן מוריה בצבע ורוד ויהלום ממוקם מעל העץ.