הרהורים על עץ החיים

לעץ החיים יש ערך מיוחד ליעל תביסל, בתו של אברהם טוויסל, הבעלים והמייסד של אוסף מוריה. דרך העץ היא משקפת את חייה ואת ערכיה שלה.

הרהורים על עץ החיים 1
יעל ודניאל טביסל

עבור יעל, עץ החיים מזמין את כולנו לחרוג מעצמנו ולעמוד זקוף.

 1. לעמוד זקוף עצים עומדים גבוהים. גזעיהם מוצקים ויציבים. תא המטען מסמל את הדברים שאנחנו גאים בהם בחיינו. תא מטען חזק פירושו שאדם הוא חסון ונחוש. שלמרות סופות החיים, האדם עומד גבוה והוא נאמן לערכי הליבה שלו. בנוסף, הגזע תומך בעץ כולו ודרכו העץ יכול לצמוח ברציפות ולהגיע למחוזות חדשים.
 2. לשתף את עצמנו עם אחרים עץ מספק צל לכל ומבקש שום דבר בתמורה. זה אמור לעורר אותנו להתבונן במה שאנחנו נותנים מעצמנו? עד כמה אנו מוכנים לתת לאדם אחר מזמננו, מרץנו או מתשומת ליבנו? באיזו תדירות אנו באמת נותנים מעצמנו מבלי לצפות לקבל משהו בתמורה? הלקח שיש ללמוד הוא שכאשר אנו בוחרים לתת ללא תנאי, אנו גדלים והופכים לבני אדם טובים יותר.
 3. להיות בסביבה אוהבת עצים זקוקים למים כדי לגדול ולהתפתח. כאשר הוא שוקל על כך אדם צריך לשאול את עצמו - מה עוזר לי להתפתח? האם אני נותן לעצמי את מה שאני צריך כדי לגדל? האם הסביבה שלי מספקת לי את מה שאני צריך כדי למצות את הפוטנציאל המלא שלי? ללא מים עץ ודאי ימות. לכן קריטי למקם את שורשינו בסביבה שתעניק לנו חיוניות ותמיכה.
 4. להיות נאמן לעצמך לכל עץ הייחודיות והיופי שלו והתבוננות מעמיקה את יופיו. התבוננות עוזרת להתבונן בחוזקות ובאיכויות שיש לכל אחד מאיתנו. לעתים אנו מזניחים את האישיות והיופי הייחודי שלה ומנסים להיות מישהו שאנחנו לא. על ידי התמקדות במאפיינים הייחודיים שלנו, אנו יכולים לגלות מי אנחנו באמת.<br><br>
 5. להתחבר לשורשים שורשי העץ הם מקור הזנתו. ככל שהשורשים עמוקים יותר כך העץ חסון וקרקע יותר! על סמך זה אדם צריך לחשוב על שורשיו. מהם הערכים והאתיקה שאני מחזיקה קרוב ויקרים? מאיפה אני ולאן אני הולך? כיצד השפיעה עלי התרבות, המסורת והמשפחה שלי ואת אילו מהערכים שאימצתי אני רוצה לשמר?לחץ כאן לצפייה באוסף עץ מוריה.


  בחר פריטים מהאוסף:

  תליון עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ החיים בזהב לבן מוקף באבן מוריה עם יהלום
  עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ חיים מגולף באבן מוריה ומוקף בזהב ורוד. יהלום משובץ בעץ.

  עץ החיים | אוסף מוריה
  עץ החיים מוקף באבן מוריה בצבע ורוד משובץ ביהלום מעל העץ