אוסף מוריה מתארח בשבוע היהלומים הישראלי

מדי שנה מגיעים לישראל מאות סוחרי יהלומים מכל העולם לשבוע היהלומים הישראלי. אירוע חשוב זה מאגד את מנהיגי עולם היהלומים, כולל נשיאי חילופי יהלומים, והוא פלטפורמת נטוורקינג בה נדונים ומגובשים מגמות התעשייה. השנה נערך שבוע היהלומים בישראל בתאריכים 10-12 בפברואר 2020 בבורסת היהלומים ברמת גן.

שבוע היהלומים הישראלי | עכשיו מי
שבוע היהלומים הישראלי, פברואר 2020

במהלך כל כנס נבחרת חברה ישראלית יחידה שתציע דוכן המייצגת חדשנות ויצירתיות ישראלית. השנה בחרו המארגנים במוריה.

זהו כמובן כבוד גדול עבור החברה שהתבקשה להציג את האוסף שלה בתערוכה. תכשיטי מוריה הציגו תכשיטים שעוסקים בנושאים מקראיים והיסטוריים, במסגרתם הוצגו כמה מיצירות האמנות המיוחדות בסדרת תכשיטי מוריה.

שבוע היהלומים הישראלי 4 | מוריה

שבוע היהלומים הישראלי 2 | מוריה
הייחוד בתכשיטי מוריה הוא כמובן השילוב של
אבני מוריה בתכשיט. אבן מוריה היא אבן מפרויקט הניפוי של עפר מהר הבית בירושלים. כל אבן מעוצבת לתכשיט או יצירת אומנות הנעשית בעבודת יד ומעוטרת באבנים יקרות וזהב.

פריטי אמנות ייחודיים מאוסף מוריה שהוצגו בשבוע היהלומים הישראלי

כמה מיצירות האמנות המרהיבות שהוצגו באירוע

הכותל המערבי | אוסף מוריה
הכותל המערבי הוא האתר הקדוש ביותר בדת היהודית
מערת מכפלה | אוסף מוריה
מערת מכפלה - אתר הקבורה של אברהם, יצחק, יעקב, שרה, רבקה ולאה
ביצת פברגה מירושלים | אוסף מוריה
ביצת פאברז'ה -ירושלים
עקידת איסק | אוסף מוריה
עקידת יצחק המתוארת בספר בראשית 22
מקדש קדוש | אוסף מוריה
בית המקדש בירושלים, מוקד לתפילה ולגעגוע
סולם יעקב
חלום יעקב המתואר בספר בראשית כ"ח, י' - י"ט

טקס הפתיחה של שבוע היהלומים

בטקס הפתיחה שיתף מייסד אוסף מוריה מר אבי טוויסל את המשתתפים בקשר העמוק שלו לתעשיית היהלומים ולירושלים, וכיצד אוסף מוריה קושר בצורה מופלאה את שתי היצרים שלו. לדבריו, "אני בן לניצול שואה. אבי שרד את המלחמה בגלל יהלומים - הם שימשו לרכישת מחסה ומזון. אפשר לומר שבזכות היהלומים אני ומשפחתי כאן כאן. אבי היה צורף ולימד אותי את כישורי המסחר. אמי הייתה בת 6th דור ירושלמי והיא חדרה בי את אהבתי לישראל ובמיוחד לירושלים. במשך שנים חלמתי לשלב בין שתי האהבות שלי ותודה לאל שהצלחתי. אוסף מוריה מאגד את האבנים הקדומות והקדושות ביותר עם יהלומים נצחיים וזהב אצילי. "

גולת הכותרת של הטקס התרחשה כאשר מר טביסל הזמין את הבמה את ד"ר איציק יפעת, ציון קרסנטי וחיים אושרי. עוד בשנת 1967 הם היו צנחנים בצבא ההגנה הישראלי (צה"ל) והיו בין החיילים הראשונים שביקרו בכותל שזה עתה שוחרר. את הרגע ההיסטורי הזה תפס הצלם עטור הפרסים במצלמה דוד רובינגר והתצלום שלו צנחנים בכותל המערבי הפך לאייקון בתרבות הישראלית.

אבי טוויסל בחר ליצור יצירת אומנות מהתצלום וחרט את דמותם של שלושת החיילים על אבן מוריה. במטבע הזהב 24 קראט מעל החיילים יש תמונה של הכותל מצד אחד וסמל של צה"ל מצד שני. זהו המטבע המקורי שהוטבע כדי להנציח את ניצחון ישראל בשחרור ירושלים. במהלך טקס הפתיחה העביר מר טוויסל את הפסל לצנחנים לשעבר. (הערה: היצירה מוצגת לקהל בחנות מוריה ירושלים הממוקמת ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים).

צנחנים | מוריה
"צנחנים בכותל המערבי" פירשו מחדש על ידי מוריה
שבוע היהלומים הישראלי | אוסף מוריה
שלושת הצנחנים מגישים לנשיא בורסת היהלומים הישראלית, מר יורם דבש, תמונה חתומה של התצלום שצילם דיוויד רובינגר.

אם תרצו לראות את האוסף, הוא מוצג בתצוגה קבועה בגלריית מוזיאון מוריה הממוקמת בבורסת היהלומים בישראל ברמת גן. תוכל גם לצפות בחלק מהיצירות שלנו באופן מקוון בכתובת שלנו יודאיקה ודתות אחרות אוסף.