Kosher Jewelry – Wedding Rings According to Halacha

תכשיטי כשרות טבעות נישואין טבעות נישואין טבעות נישואין לנשים טבעות נישואין לגברים טבעות נישואין יהודיות טבעות נישואין תואמות

טבעות נישואין על פי ההלכה

תכשיטי מוריה ויודאיקה הוא מוסד ירושלמי עתיק שעושה תכשיטים מהפכניים תכשיטי אבן בירושלים. כל זה נהדר וייחודי, נושאת מסר רוחני עמוק. זוגות צעירים רבים מצטרפים לידיהם בנוכחות טבעת זהב עם אבן ירושלמית בלבה.

You might be asking yourself what exactly kosher jewelry is, and which wedding rings are allowed by Halacha.
Many Jews are observing traditions while walking in step with the 21st-century’s progress. They manage their Rosh Hashana, Pesach, Sukkot, Purim, Hanukkah, and the rest of the Jewish year with no trouble at all. Then they find love and want to have a proper Jewish wedding. When the time comes to obtain rings, they discover that there is such a thing as kosher jewelry.

טבעת נישואין יהודית
טבעת נישואין יהודית 18K זהב צהוב עם צבורית

טבעות נישואין חייב לעקוב אחר נתיב קפדני של הכללים לפני שהם יכולים בסופו של דבר על האצבע של הגברת, גם אם היא ללבוש שלה למשך שארית חייה על האצבע.

תכשיטי כשרות

The Jewish laws typically have something to note about every jot and tittle in the life of a person, certainly in such a significant event as a חתונה. The requirements of a Jewish wedding are unambiguous and precise, and the times of their origins are radically different from ours. It is, therefore, the rabbis’ job to help people understand them better and come to terms with things that seem outdated. One of such things is the issue of kosher jewelry or Halacha wedding rings.

כאשר מדברים על טבעות נישואין ההלכה, שתי שאלות מפתח להתעורר:
• מה עם טבעות נישואין יהלומים לנשים?
ו
• What about wedding rings for men?

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
wedding rings for men – kosher jewelry

So, what is a kosher wedding ring according to Halacha?

טבעות נישואין

Kosher wedding rings should be made from a pure material (not necessarily gold), and not coated. That is to prevent misleading the bride into thinking that the ring is more expensive than it is. The ring should be a full circle, not perforated or damaged. That means that if it is חָרוּט, which is allowed, then the engraving shouldn’t go all the way through the ring. That is to symbolize strength and wholeness of the family unit the couple is about to enter.

טבעות נישואין לנשים
טבעות נישואין לנשים

There should be no precious stones in the ring. That is to prevent a situation of a fake jewel that looks more expensive than it is in reality. It is to allow the bride to precisely identify the cost of the given ring and not to be led into a marital contract under false pretenses.

הכל על חוקי טבעות נישואין ההלכה נועד להעביר בהירות, יושר, קישוריות. הטבעת היא חזקה מאוד סמל in itself, and during the Jewish nuptial ceremony, its symbolic prowess escalates to new levels of spiritual intensity.

טבעות נישואין לנשים בלבד

According to the Jewish laws of Halacha, only women are required to wear a ring during the wedding ceremony. The man as the giver is securing his rights to the woman’s hand, ensuring that from this moment on, she will be intimate only with him.

ביהדות האורתודוכסית יש שני שלבים לטקס החופה: הצעד הראשון ידוע בשם "קידושין" והצעד השני כ"ניסווין ". גבר נותן את טבעת הנישואין לאישה בשלב הראשון.

אלה הם המסורות כפי שנצפה דרך העת העתיקה. עם זאת, עם התפקידים של גברים ונשים התפתחו מאז, יותר ויותר זוגות מחפשים להביע את שוויון היחסים שלהם כבר מתחילת המסע המשותף שלהם.

טבעות נישואין לגבר, זהב, טבעות נישואין לגבר
טבעות נישואין לנשים, טבעות נישואין לגבר זהב לבן עם תכשיטי ספיר כשרים

אנשים רוצים לדעת על טקסי חתונה כפולה שבה נשים באותה מידה לתת טבעת לאיש.

מה על טבעות נישואין יהודיים לגברים?

פעמים רבות, זה לא רק הרצון של האישה לשוויון שמניע את בני הזוג להסתכל על הנושא של טבעות נישואין לגברים. גם הגברים רוצים לחוות את הרגע הזה של קבלת גורלם, כביכול, מידי האהוב הנבחר. זה מובן לגמרי. המנהג לתת זה לזה טבעת הוא יפה, ואין שום סיבה שזה יהיה רק ​​חד צדדי.

עם זאת, החופה היא פולחן, וככזה, היא פועלת באופן סמלי אשר בתורו משפיע על אנשים לוקחים חלק ברמה עמוקה, תת הכרתי. מסיבה זו, ההלכה ברורה מאוד על סדר הדברים ומי צריך לעשות מה; זה נועד כדי למנוע בלבול. יש רבנים שאומרים שאם אישה מציגה את האיש עם טבעת, גם באותו טקס, אז זה מבטל את הטבעת שהאדם נתן לה זה עתה.

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
diamond wedding rings for men – kosher jewelry

לכן, אם אתה רוצה לעקוב אחר המסורות שורש וסניף, עדיין עדיין לתת לחתן שלך טבעת נישואין, אז חדר yichud הוא המקום עבור זה.

טבעות נישואין יהודיות

טבעות נישואין כשרות אסור לשאת חורים; הם להקות חלקה ומתמשכת כדי לסמל את סוג של הקשר שבו בני הזוג רוצה להקים את חייהם המשותפים.

The wedding ring must belong to the groom, and the reason it shouldn’t contain jewels is not to mislead the bride into thinking that the ring’s worth is more than it is. The point behind the simplicity of the ring is to match the actual occurrence to the symbolic one. The wedding ceremony represents a step onto which two separate entities tread to become one entity made of two bodies. The couple enters the union employing a smooth and clear symbol – the ring – to ensure stable and truthful family life.

למעשה, טבעות נישואין יהודיות הן סוג של חידוש, אם כי בכלל לא לאחרונה. בעבר, זה לא היה צריך להיות טבעת. למרות הטבעת הוא שופע עם סמליות בפני עצמה, בתחילה את האובייקט המיוצר על ידי החתן עבור הכלה שלו יכול להיות משהו שווה יותר מאשר פרוטה (פני).

תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר
תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר

טבעות נישואין יהודיות עבור אנשים שאוהבים יהלומים

בעקבות התאמה של טבעות נישואין בחתונה הוא רעיון סביר זוגות רבים רוצים להעסיק. מאוחדים בחיים, מאוחדים בלב, מאוחדים בתכשיטים. אבל מה אם אנחנו מדברים על טבעות נישואין יהודיות?

עבור אנשים שרוצים תכשיטי החתונה שלהם יש יהלומים, אך הם באותה מידה נחושה החתונה שלהם אחרי המסורת היהודית, יש פתרון. הבעל והאישה יכולים להחליף טבעות יהלומים לאחר טקס החופה, והטבעות הללו יכולות להחליף או להיות משוחקות לצד טבעות הנישואין המקוריות.

כך יוכלו בני הזוג ליהנות משני העולמות: תכשיטים כשרים תחילה, תכשיטי יהלומים לאחר.