כשר תכשיטים - טבעות נישואין על פי ההלכה

תכשיטי כשרות טבעות נישואין טבעות נישואין טבעות נישואין לנשים טבעות נישואין לגברים טבעות נישואין יהודיות טבעות נישואין תואמות

טבעות נישואין על פי ההלכה

תכשיטי מוריה ויודאיקה הוא מוסד ירושלמי עתיק שעושה תכשיטים מהפכניים תכשיטי אבן בירושלים. כל זה נהדר וייחודי, נושאת מסר רוחני עמוק. זוגות צעירים רבים מצטרפים לידיהם בנוכחות טבעת זהב עם אבן ירושלמית בלבה.

אתה יכול לשאול את עצמך מה בדיוק כשר תכשיטים, ואיזה טבעות נישואין מותר על ידי ההלכה.
יהודים רבים מתבוננים במסורות תוך כדי הליכה עם התקדמות המאה ה- 21. הם מנהלים את ראש השנה שלהם, פסח, סוכות, פורים, חנוכה, ואת שאר השנה היהודית ללא שום בעיה. אז הם מוצאים אהבה ורוצים לקיים חתונה יהודית ראויה. כאשר מגיע הזמן להשיג טבעות, הם מגלים כי יש דבר כזה תכשיטים כשרים.

טבעת נישואין יהודית
טבעת נישואין יהודית 18K זהב צהוב עם צבורית

טבעות נישואין חייב לעקוב אחר נתיב קפדני של הכללים לפני שהם יכולים בסופו של דבר על האצבע של הגברת, גם אם היא ללבוש שלה למשך שארית חייה על האצבע.

תכשיטי כשרות

החוקים היהודיים בדרך כלל יש משהו לשים לב על כל jott ו tittle בחייו של אדם, בהחלט כזה אירוע משמעותי כמו חתונה. הדרישות של חתונה יהודית הן חד משמעיות ומדויקות, וזמני מוצאם שונים באופן קיצוני משלנו. לכן, תפקידם של הרבנים לסייע לאנשים להבין אותם טוב יותר ולהשיג דברים שנראים מיושנים. אחד הדברים האלה הוא הנושא של תכשיטים כשרים או טבעות נישואין ההלכה.

כאשר מדברים על טבעות נישואין ההלכה, שתי שאלות מפתח להתעורר:
• מה עם טבעות נישואין יהלומים לנשים?
ו
• מה עם טבעות נישואין לגברים?

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים

אז, מה היא טבעת נישואין כשרה על פי ההלכה?

טבעות נישואין

טבעות נישואין כשרות צריך להיות עשוי מחומר טהור (לא בהכרח זהב), ולא מצופה. כלומר, כדי למנוע מטעה את הכלה לחשוב כי הטבעת יקרה יותר ממה שהיא. הטבעת צריכה להיות מעגל מלא, לא מחורר או פגום. כלומר, אם כן חָרוּט, אשר מותר, אז את תחריט לא צריך ללכת כל הדרך דרך הטבעת. זה מסמל את הכוח והשלמות של התא המשפחתי שהזוג עומד להיכנס אליו.

טבעות נישואין לנשים
טבעות נישואין לנשים

לא צריך להיות אבנים יקרות בזירה. זה כדי למנוע מצב של תכשיט מזויף שנראה יקר יותר ממה שהוא במציאות. זה כדי לאפשר לכלה לזהות במדויק את העלות של הטבעת נתון ולא להיות מובל לתוך חוזה נישואין תחת העמדת פנים שווא.

הכל על חוקי טבעות נישואין ההלכה נועד להעביר בהירות, יושר, קישוריות. הטבעת היא חזקה מאוד סמל כשלעצמו, ובמהלך טקס הנישואין היהודי, עולה כוחו הסמלי לרמות חדשות של עוצמה רוחנית.

טבעות נישואין לנשים בלבד

על פי חוקי ההלכה היהודית, רק נשים נדרשות ללבוש טבעת במהלך טקס החתונה. האיש כנותן מבטיח את זכויותיו על ידה של האשה, ומבטיח שמרגע זה ואילך היא תהיה אינטימית רק איתו.

ביהדות האורתודוכסית יש שני שלבים לטקס החופה: הצעד הראשון ידוע בשם "קידושין" והצעד השני כ"ניסווין ". גבר נותן את טבעת הנישואין לאישה בשלב הראשון.

אלה הם המסורות כפי שנצפה דרך העת העתיקה. עם זאת, עם התפקידים של גברים ונשים התפתחו מאז, יותר ויותר זוגות מחפשים להביע את שוויון היחסים שלהם כבר מתחילת המסע המשותף שלהם.

טבעות נישואין לגבר, זהב, טבעות נישואין לגבר
טבעות נישואין לנשים, טבעות נישואין לגבר זהב לבן עם תכשיטי ספיר כשרים

אנשים רוצים לדעת על טקסי חתונה כפולה שבה נשים באותה מידה לתת טבעת לאיש.

מה על טבעות נישואין יהודיים לגברים?

פעמים רבות, זה לא רק הרצון של האישה לשוויון שמניע את בני הזוג להסתכל על הנושא של טבעות נישואין לגברים. גם הגברים רוצים לחוות את הרגע הזה של קבלת גורלם, כביכול, מידי האהוב הנבחר. זה מובן לגמרי. המנהג לתת זה לזה טבעת הוא יפה, ואין שום סיבה שזה יהיה רק ​​חד צדדי.

עם זאת, החופה היא פולחן, וככזה, היא פועלת באופן סמלי אשר בתורו משפיע על אנשים לוקחים חלק ברמה עמוקה, תת הכרתי. מסיבה זו, ההלכה ברורה מאוד על סדר הדברים ומי צריך לעשות מה; זה נועד כדי למנוע בלבול. יש רבנים שאומרים שאם אישה מציגה את האיש עם טבעת, גם באותו טקס, אז זה מבטל את הטבעת שהאדם נתן לה זה עתה.

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים

לכן, אם אתה רוצה לעקוב אחר המסורות שורש וסניף, עדיין עדיין לתת לחתן שלך טבעת נישואין, אז חדר yichud הוא המקום עבור זה.

טבעות נישואין יהודיות

טבעות נישואין כשרות אסור לשאת חורים; הם להקות חלקה ומתמשכת כדי לסמל את סוג של הקשר שבו בני הזוג רוצה להקים את חייהם המשותפים.

טבעת הנישואין חייבת להיות שייכת לחתן, והסיבה שזה לא צריך להכיל תכשיטים היא לא להטעות את הכלה לחשוב כי הערך של הטבעת היא יותר ממה שהוא. הנקודה שמאחורי הפשטות של הטבעת היא להתאים את ההתרחשות בפועל לסמל הסימבולי. טקס החתונה מייצג צעד שעליו שני גופים נפרדים לדרוך להיות ישות אחת מורכבת משני גופים. בני הזוג נכנסים לאיגוד באמצעות סמל חלק וברור - הטבעת - כדי להבטיח חיי משפחה יציבים ואמיתיים.

למעשה, טבעות נישואין יהודיות הן סוג של חידוש, אם כי בכלל לא לאחרונה. בעבר, זה לא היה צריך להיות טבעת. למרות הטבעת הוא שופע עם סמליות בפני עצמה, בתחילה את האובייקט המיוצר על ידי החתן עבור הכלה שלו יכול להיות משהו שווה יותר מאשר פרוטה (פני).

תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר
תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר

טבעות נישואין יהודיות עבור אנשים שאוהבים יהלומים

בעקבות התאמה של טבעות נישואין בחתונה הוא רעיון סביר זוגות רבים רוצים להעסיק. מאוחדים בחיים, מאוחדים בלב, מאוחדים בתכשיטים. אבל מה אם אנחנו מדברים על טבעות נישואין יהודיות?

עבור אנשים שרוצים תכשיטי החתונה שלהם יש יהלומים, אך הם באותה מידה נחושה החתונה שלהם אחרי המסורת היהודית, יש פתרון. הבעל והאישה יכולים להחליף טבעות יהלומים לאחר טקס החופה, והטבעות הללו יכולות להחליף או להיות משוחקות לצד טבעות הנישואין המקוריות.

כך יוכלו בני הזוג ליהנות משני העולמות: תכשיטים כשרים תחילה, תכשיטי יהלומים לאחר.