תכשיטים כשרים - טבעות נישואין על פי ההלכה

תכשיטי כשרות טבעות נישואין טבעות נישואין טבעות נישואין לנשים טבעות נישואין לגברים טבעות נישואין יהודיות טבעות נישואין תואמות

טבעות נישואין על פי ההלכה

תכשיטי מוריה ויודאיקה הוא מוסד ירושלמי עתיק שעושה תכשיטים מהפכניים תכשיטי אבן בירושלים. כל זה נהדר וייחודי, נושאת מסר רוחני עמוק. זוגות צעירים רבים מצטרפים לידיהם בנוכחות טבעת זהב עם אבן ירושלמית בלבה.

ייתכן שאתה שואל את עצמך מהם תכשיטים כשרים בדיוק ואילו טבעות נישואין מותרות בהלכה.
יהודים רבים מקפידים על מסורות תוך שהם הולכים בהתאם להתקדמות המאה ה -21. הם מנהלים את ראש השנה, פסח, סוכות, פורים, חנוכה ושאר השנה היהודית ללא צרות בכלל. ואז הם מוצאים אהבה ורוצים לערוך חתונה יהודית ראויה. כשמגיע הזמן להשיג טבעות הם מגלים שיש דבר כזה תכשיטים כשרים.

טבעת נישואין יהודית
טבעת נישואין יהודית 18K זהב צהוב עם צבורית

טבעות נישואין חייב לעקוב אחר נתיב קפדני של הכללים לפני שהם יכולים בסופו של דבר על האצבע של הגברת, גם אם היא ללבוש שלה למשך שארית חייה על האצבע.

תכשיטי כשרות

לחוקים היהודיים בדרך כלל יש לציין משהו לגבי כל רמז וציצית בחייו של אדם, בוודאי באירוע כה משמעותי כמו חתונה. הדרישות של חתונה יהודית הן חד משמעיות ומדויקות, וזמני מקורם שונים בתכלית משלנו. תפקידם של הרבנים הוא לעזור לאנשים להבין אותם טוב יותר ולהשלים עם דברים שנראים מיושנים. אחד הדברים כאלה הוא נושא התכשיטים הכשרים או טבעות נישואין להלכה.

כאשר מדברים על טבעות נישואין ההלכה, שתי שאלות מפתח להתעורר:
• מה עם טבעות נישואין יהלומים לנשים?
ו
• מה לגבי טבעות נישואין לגברים?

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
טבעות נישואין לגברים - תכשיטים כשרים

אז מהי טבעת נישואין כשרה על פי ההלכה?

טבעות נישואין

טבעות נישואין כשרות צריכות להיות עשויות מחומר טהור (לאו דווקא זהב), ולא להיות מצופות. זאת כדי למנוע את הטעיית הכלה לחשוב שהטבעת יקרה ממנה. הטבעת צריכה להיות מעגל מלא, לא מחוררת או פגומה. זה אומר שאם זה חָרוּט, שמותר, אז התחריט לא צריך לעבור את הטבעת. כלומר לסמל את העוצמה והשלמות של התא המשפחתי אליו בני הזוג עומדים להיכנס.

טבעות נישואין לנשים
טבעות נישואין לנשים

לא אמורות להיות אבנים יקרות בטבעת. זאת כדי למנוע מצב של תכשיט מזויף שנראה יקר יותר ממה שהוא במציאות. זה לאפשר לכלה לזהות במדויק את עלות הטבעת הנתונה ולא להוביל לחוזה זוגי בתואנות שווא.

הכל על חוקי טבעות נישואין ההלכה נועד להעביר בהירות, יושר, קישוריות. הטבעת היא חזקה מאוד סמל כשלעצמו, ובמהלך טקס הנישואין היהודי, תעוזתו הסמלית עולה לדרגות חדשות של עוצמה רוחנית.

טבעות נישואין לנשים בלבד

על פי חוקי ההלכה היהודיים, רק נשים נדרשות לענוד טבעת במהלך טקס החתונה. הגבר כנותן מבטיח את זכויותיו על יד האישה, ומבטיח שמרגע זה היא תהיה אינטימית רק איתו.

ביהדות האורתודוכסית יש שני שלבים לטקס החופה: הצעד הראשון ידוע בשם "קידושין" והצעד השני כ"ניסווין ". גבר נותן את טבעת הנישואין לאישה בשלב הראשון.

אלה הם המסורות כפי שנצפה דרך העת העתיקה. עם זאת, עם התפקידים של גברים ונשים התפתחו מאז, יותר ויותר זוגות מחפשים להביע את שוויון היחסים שלהם כבר מתחילת המסע המשותף שלהם.

טבעות נישואין לגבר, זהב, טבעות נישואין לגבר
טבעות נישואין לנשים, טבעות נישואין לגבר זהב לבן עם תכשיטי ספיר כשרים

אנשים רוצים לדעת על טקסי חתונה כפולה שבה נשים באותה מידה לתת טבעת לאיש.

מה על טבעות נישואין יהודיים לגברים?

פעמים רבות, זה לא רק הרצון של האישה לשוויון שמניע את בני הזוג להסתכל על הנושא של טבעות נישואין לגברים. גם הגברים רוצים לחוות את הרגע הזה של קבלת גורלם, כביכול, מידי האהוב הנבחר. זה מובן לגמרי. המנהג לתת זה לזה טבעת הוא יפה, ואין שום סיבה שזה יהיה רק ​​חד צדדי.

עם זאת, החופה היא פולחן, וככזה, היא פועלת באופן סמלי אשר בתורו משפיע על אנשים לוקחים חלק ברמה עמוקה, תת הכרתי. מסיבה זו, ההלכה ברורה מאוד על סדר הדברים ומי צריך לעשות מה; זה נועד כדי למנוע בלבול. יש רבנים שאומרים שאם אישה מציגה את האיש עם טבעת, גם באותו טקס, אז זה מבטל את הטבעת שהאדם נתן לה זה עתה.

טבעות נישואין לגבר - תכשיטים כשרים
טבעות נישואין יהלומים לגברים - תכשיטים כשרים

לכן, אם אתה רוצה לעקוב אחר המסורות שורש וסניף, עדיין עדיין לתת לחתן שלך טבעת נישואין, אז חדר yichud הוא המקום עבור זה.

טבעות נישואין יהודיות

טבעות נישואין כשרות אסור לשאת חורים; הם להקות חלקה ומתמשכת כדי לסמל את סוג של הקשר שבו בני הזוג רוצה להקים את חייהם המשותפים.

טבעת הנישואין חייבת להיות שייכת לחתן, והסיבה שהיא לא צריכה להכיל תכשיטים היא לא להטעות את הכלה לחשוב ששווי הטבעת הוא יותר ממה שהוא. הנקודה מאחורי פשטות הטבעת היא להתאים את ההתרחשות בפועל לזו הסמלית. טקס החתונה מייצג שלב אליו שתי ישויות נפרדות דורכות להפוך ליישות אחת העשויה משני גופות. בני הזוג נכנסים לאיחוד תוך שימוש בסמל חלק וברור - הטבעת - כדי להבטיח חיי משפחה יציבים ואמיתיים.

למעשה, טבעות נישואין יהודיות הן סוג של חידוש, אם כי בכלל לא לאחרונה. בעבר, זה לא היה צריך להיות טבעת. למרות הטבעת הוא שופע עם סמליות בפני עצמה, בתחילה את האובייקט המיוצר על ידי החתן עבור הכלה שלו יכול להיות משהו שווה יותר מאשר פרוטה (פני).

תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר
תכשיטים כשרים ראשון, תכשיטי יהלומים מאוחר יותר

טבעות נישואין יהודיות עבור אנשים שאוהבים יהלומים

בעקבות התאמה של טבעות נישואין בחתונה הוא רעיון סביר זוגות רבים רוצים להעסיק. מאוחדים בחיים, מאוחדים בלב, מאוחדים בתכשיטים. אבל מה אם אנחנו מדברים על טבעות נישואין יהודיות?

עבור אנשים שרוצים תכשיטי החתונה שלהם יש יהלומים, אך הם באותה מידה נחושה החתונה שלהם אחרי המסורת היהודית, יש פתרון. הבעל והאישה יכולים להחליף טבעות יהלומים לאחר טקס החופה, והטבעות הללו יכולות להחליף או להיות משוחקות לצד טבעות הנישואין המקוריות.

כך יוכלו בני הזוג ליהנות משני העולמות: תכשיטים כשרים תחילה, תכשיטי יהלומים לאחר.