תכשיטים ליהדות

7 תובנות מדוע תכשיטים ליהדות הם הייחוד המיוחד ביותר שיש

באופן כללי, כשאנו רוכשים תכשיטים ליהדות, אנו לא נוטים לשאול אם יש סיפור לעבור איתו. אנשים נוטים לבחון תכשיט מנקודת מבט של ערכו הכספי והשימוש בו, וזה הגיוני לחלוטין. כמה אנו נתקלים בתכשיטים ביהדות או יותר מכך, חנות תכשיטים שלמה עם משמעות ...? עם זאת, דברים שונים עם תכשיטים מוריה ויודאיקה מהסיבה שלתכשיטי היהדות שלהם סיפור יוצא דופן ומשכנע. מאחורי כל שרשרת יהדות וטבעת נישואין ליהדות יש סיפור.

טבעת נישואין ליהדות
טבעות נישואין ליהדות לאלו מכם שרוצים טבעת מיוחדת המסמלת את הקשר בין אהבה לשורשי הדת וירושלים

אוסף אבן מוריה: יהלום על זהב - תכשיטים ליהדות הנושאת אבן ירושלמית בליבה

אוסף תכשיטים ליהדות אבן מוריה הוא חידוש שאין דומה לו בתכשיטי יהלומים. פותח על ידי המרכז הבינתחומי - בית היהלומים כדי להפיץ את המשמעות העמוקה של בעלות על תכשיט עם אבן ירושלמית, מהגרעין הקדוש של העולם, כתכשיטי שובה לב של אמונה - קירוב פיזי של עיר הקודש לליבם.

תכשיטים ליהדות - יצירה מקורית

מיזם תכשיטי אוסף היהדות של מוריה נוצר מחזון שיצר מר אבי תיסלל, אומן תכשיטים ישראלי ידוע, שאבותיו מבוססים בירושלים במשך מאות שנים. אוסף התכשיטים המדהים שיצר מר תביסל כדי להצית מחדש את עברה המפואר של ירושלים על ידי עיצוב מחדש של ההריסות הקדושות של הר הבית העתיק וחזר לחיים בצורה מחודשת, לוכד את דמיונם של כולם.

תכשיטים ליהדות
תכשיטים ליהדות מספרים את סיפור אבותינו דרך אבן ירושלים

שרשראות יהדות - סיפור רקע שובה לב

תכשיטים ישראליים ייחודיים בשלהי התשעים המאוחרים, אבי למד על החפירות הבלתי מורשות שפגעו בהר הבית. מרכז מתנדבים הוסדר להציל לפחות חלק מהממצאים ההיסטוריים שהיו קרובים להריסות. הוא תורם חיוני לתכנית השימור, היה לו חזון. הוא חשב שהקדושה של אבנים עתיקות יומין זו מסוגלת לחבר אנשים מכל רחבי כדור הארץ תחת הרעיון של "ירושלים הקדושה". זה מדהים שבפעמים שנדמה כי הכל נכשל, פתאום דבר אחר מסובב אותו.

כאשר התרחשו החפירות ללא רישיון, נראה היה כי כל מה שקדוש ומשמעותי ינועל ויאבד כמו איזה מלטה חסרת תועלת. אבל, בתפנית מאומצת, זה לא קרה. דבר אחר לגמרי עשה, דבר שבעת התרחשותו נראה לא פחות מנס. זו הסיבה, כל שרשרת יהדות שהובאה מתכשיטים מוריה ויודאיקה היא משהו של נס, חפץ שעמד מול הרס ובורות, שבריר של קדושה שחיה בה.

שרשרת יהדות
קולקציית שרשראות היהדות שלנו מכילה תכשיטים יהודיים מהיפים ביותר שמגיעים מישראל ועשויות אבנים ירושלמיות

תכשיטים ליהדות שונים לחלוטין

לאחר שקיבל את כל האישורים המתחייבים לשימוש באבנים מהר הבית, אבי החל להכניס את הרעיון שלו לקיום וכך נוצר אוסף מוריה הפנומנלי. בשום מקום אחר בעולם לא ניתן למצוא תכשיטים יהודיים וייחודיים כמו אלה שעוצבו על ידי התכשיטנים של מוריה. שרידים מוקפים בזהב צהוב, לבן או ורד ומכוכבים ביהלומים. כל שרשרת יהדות גורמת לנו לשאול מה הכי חשוב כאן, אבני החן והזהב או האבן הסבוכה בתור העידן?

מה שקורה כאן די מדהים. על ידי הבאת פיסות אבן עתיקות שחילצו הארכיאולוגים בפרויקט הניפוי ליד הר מוריה (המכונה גם הר המקדש), והקצאתם לצורה ייחודית, כל מי שיחפוץ יכול להיות שבר מהעת העתיקה המופלאה של עיר הקודש. חפץ מקורי ואסוף.

טבעת נישואין ליהדות
טבעת נישואין ליהדות מיוחדת המסמלת את עיר הקודש וההיסטוריה ביופי

יהדות טבעות נישואין תכשיטים שחשובים

טבעות יהודיות עתיקות - כל אבן שנאספה בהר הבית כדי להיות חלק מהאוסף מסודרת ונחתכת, ואז נוצרת כדי לשמור על שלמותה האורגנית. בעלי המלאכה של מוריה מנסחים בקביעות ומכוונים את אבני החן והזהב באלמנט הסלע באופן ידני, כדי לעצב קביעה חזותית כובשת, בשונה מכל דבר שהיה אי פעם בעבר בקולקציה אקסקלוסיבית של תכשיטי יהלומים. טבעות נישואין ליהדות מתחילות בשבר רוק אמיתי מבית המקדש המקדש. המאוחדת באלגנטיות עם יהלומים וזהב צהוב, לבן או ורד ויוצרים פריט ראוי לציון של מורשת ורוחניות אינסופית.

של מוריה תכשיטים יהודיים וינטאג ' אוסף שורות מדהימות של טבעות נישואין ליהדות משובחת מהיהלום המהודר המהודרות משלב זהב, האציל מכל המתכות והיהלומים, המינרלים הקשים ביותר בכוכב הלכת, עם אבן ירושלים המסמלת את עוצמתה, חשיבותה וקדושה ללא תחרות של עיר הקודש במשך למעלה מ- 3,000 שנים. כתכשיטים דתיים, האוסף משיג מטרה זו, על ידי עיסוק בחומרים משובחים המתארים את כוחה הנצחי, הערך והרוחניות של ירושלים.

שרשרת יהדות
שרשרת יהדות המסמלת את אהבת ישראל הקדושה. שילוב של יהלום והאבן החשובה ביותר בתכשיט - אבן ירושלמית

שרשרת יהדות גשר מימי המקרא לזו שלנו

תכשיטי מוריה זה המקום בו אברהם בירך במקור על הרעיון של מונוטיזם, זורע זרע של שלוש אמונות עיקריות. ועכשיו, מוריה היא קמיע מעוטר תכשיטים, תכשיט תכשיטים, הנושא את אומנותו ומסרי הרוחניות שלו. כשמסתכלים מקרוב על שרשראות היהדות, תבחין מייד שהאבנים ייחודיות, וכל אחת מהן נושאת קונוטציה ונקודת מבט עתיקה. אבנים אלה שימשו אולי בבניין בית המקדש של הורדוס, חצרות עתיקות בירושלים, אותה חצץ ממש שאבות אבותינו, נביאינו, מלכיה ואנשי ירושלים הפשוטים חתרו עליהם.

שרשרת יהדות מתנה חדשה עם נשמה ישנה

אם רק הסלעים בשרשראות היהדות היו מסוגלים לדבר, הם היו נזכרים בעבר היהודי של 3000 השנים האחרונות. אותם אנשים אשר עונדים תכשיטים זה מהדהדים את שיר האבן ולכן הם שגרירים בהיסטוריה המיוחדת של ירושלים. ירושלים קשורה לאנרגיה האנושית, לרצונו של אלוקים. אבני מוריה, אתה זכה לאינדיקציה נאמנה למי אנחנו ומה שמנחה אותנו. אוסף מוריה מכיל תכשיטים במהדורה מוגבלת וקומפוזיציות מדהימות, שכולם רשומים וממוספרים בתעודת מקוריות שהוקצתה ומוכיחים את הולדת האבן מירושלים: מקום התשוקה, עיר השלום הקדושה.

מעולם לא היה בהיסטוריה של מלאכת התכשיטים רגע בו עבר והווה התכנסו בצורה כל כך נגישה. מי שמקבל טבעת נישואין ליהדות מאוסף האבן הירושלמית, יהיה בעל תוכן של שריד אמיתי. היסטוריה שממשיכה לחיות באמצעות אלגנטיות נצחית ורוח האבן. זה לא רק טבעות נישואין ליהדות, אלא גשר בזמן שמצטרף בין כל מה שהיה, הוא שיהיה.

בקרו אותנו בפייסבוק