טבעת חצי שקל

לפני כאלפיים שנה, בתקופה בה בית המקדש היה פעיל, נדרשו בני ישראל לתרום מטבע של חצי שקל לאחזקתו של בית המקדש, לאחזקת הכהנים והמשך הפולחן.
בני ישראל היו עושים זאתטבעת מחצית השקל | מוריה לתרום מטבע של חצי שקל לקראת האחזקה של בית המקדש.

תרומת מחצית השקל לבית המקדש סימלה את השותפות והאחריות של כל יהודי לגבי עבודת הקודש הנעשית בבית המקדש. היא סימלה את איחוד עם ישראל כולו סביב מרכזיות התורה וירושלים. <br> התרומה אפשרה את עבודתו הסדירה של בית המקדש ועזרה לכהנים להקדיש את עצמם לעבודת המקדש, ללא הצורך לדאוג למחייתם.

לטבעת חצי השקל היה תפקיד נוסף. הן מילאו חלק חשוב, במפקד השנתי שבוצע על ידי הממלכה. <br>מאחר וקיים איסור על ספירת אנשים נעשתה הספירה ע"י ספירת המטבעות שנתרמו לבית המקדש. כך חישבו הפקידים של הממלכה את גודל האוכלוסייה. <br>תרומת השקל לבית המקדש מופיעה בספר שמות פרק ל' פסוקים יא – טז: יא וַיְדַבֵּר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר. יב כִּי תִשָּׂא אֶת-רֹאשׁ בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, לִפְקֻדֵיהֶם, וְנָתְנוּ אִישׁ כֹּפֶר נַפְשׁוֹ לַיהוָה, בִּפְקֹד אֹתָם; וְלֹא-יִהְיֶה בָהֶם נֶגֶף, בִּפְקֹד אֹתָם. יג זֶה יִתְּנוּ, כָּל-הָעֹבֵר עַל-הַפְּקֻדִים--מַחֲצִית הַשֶּׁקֶל, בְּשֶׁקֶל הַקֹּדֶשׁ: עֶשְׂרִים גֵּרָה, הַשֶּׁקֶל--מַחֲצִית הַשֶּׁקֶל, תְּרוּמָה לַיהוָה. יד כֹּל, הָעֹבֵר עַל-הַפְּקֻדִים, מִבֶּן עֶשְׂרִים שָׁנָה, וָמָעְלָה--יִתֵּן, תְּרוּמַת יְהוָה. טו הֶעָשִׁיר לֹא-יַרְבֶּה, וְהַדַּל לֹא יַמְעִיט, מִמַּחֲצִית, הַשָּׁקֶל--לָתֵת אֶת-תְּרוּמַת יְהוָה, לְכַפֵּר עַל-נַפְשֹׁתֵיכֶם. טז וְלָקַחְתָּ אֶת-כֶּסֶף הַכִּפֻּרִים, מֵאֵת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וְנָתַתָּ אֹתוֹ, עַל-עֲבֹדַת אֹהֶל מוֹעֵד; וְהָיָה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל לְזִכָּרוֹן לִפְנֵי יְהוָה, לְכַפֵּר עַל-נַפְשֹׁתֵיכֶם.

מטבע חצי שקל נמצא בפרוייקט ניפוי העפר שהוצא מהר הבית. ממצא מוחשי מדהים המאשר את הכתוב בתנ"ך.
המעצבים של אוסף תכשיטי מוריה לא יכלו להתעלם ממצא ארכאולוגי כל כך חשוב, ממצא שכה מאפיין את בית המקדש. הם החליטו לעצב איתו טבעת. הטבעת עשויה זהב כוללת העתק מדוייק של המטבע המקורי. 

מחיר מלא: 966 דולר,
מחיר מבצע מיוחד: 773 דולר

לקבלת הנחה הזן את הקוד:

לרכישת הטבעת לחצו כאן X> www.moriah-collection.com/product/temple-mount-half-shekel-ring/