תכשיטי אמונה עם מסרים משמעותיים

תכשיטי מוריה הם לא רק אוסף של תכשיטים משובחים אלא גם של תכשיטים בעלי משמעות! תכשיטים המעוצבים כסמלים לערכים רוחניים מייצגים את הכבוד והאמונה שאנו רוכשים להם. ענידה של תכשיט כזה מוסיפה מימד חדש לחיים ומחזקת את התחייבויות שלנו לאמונה.

מקורם של תכשיטי אמונה עם מסרים משמעותיים

תכשיטי מוריה הם אוסף תכשיטים ייחודי מאחר שזה הוא האוסף היחיד בעולם המשלב אבנים מהר הבית, הר המוריה בירושלים. אבן מוריה משולבת בזהב, יהלומים ואבנים יקרות אחרות ליצירת קו ייחודי של תכשיטים המייצגים אמונה ודת.

הר הבית קדוש ליהדות, לנצרות ולאסלאם. עבור היהדות, הר הבית קדוש כי בו נבנו שני בתי המקדש, המקום בו, על פי האמונה, השמיים פוגשים את הארץ. הר הבית קדוש לנצרות המאמינים כי בו יצא ישו נגד השלטונות ומשם וגירש משם את הסוחרים ומלווים בריבית.

הר הבית קדוש לאיסלאם, נחשב למקום השלישי הקדוש ביותר למוסלמים, המקום ממנו, ע"פ האמונה, עלה מוחמד לשמיים.


מדרש יהודי מספר לנו כי חלום יעקב על סולם העולה לשמיים נמצא בהר הבית. מכאן המלאכים עלו וירדו אל השמים וממנו.

המבית המקדש הראשון והשני ניבנו בהר הבית. המקום שימש כמקום התכנסות 3 פעמים בשנה בחגים. על פי המסורת היהודית, הר הבית הוא נקודת החיבור בין אלוהים לעולם. המלכים דוד ושלמה שלטו כאן והכהנים ערכו כאן את הטקסים הדתיים.

חפירות של מנהרות תת-קרקעיות מתחת למבנים הקיימים היום בהר הבית, יצרו הרבה פסולת שהוצאה מהאזור . סינון הפסולת העלה ממצאים היסטוריים רבים מימי המקדש. אבי טביסל, ירושלמי דור שביעי, סוחר יהלומים, יהודי מאמין וציוני, חשב איך להשתמש באבנים שהוצאו מהמקום הקדוש אלה כדי ליצור תכשיטים בעלי משמעות דתית, תכשיטים שיחברו אנשים לקדושת המקום.

טביסל החליט לעצב תכשיטים עם סמלי אמונה שהם לא רק יפים אלא גם מצהירים על רגשות, ערכים ואמונות של האנשים.

תכשיטי מוריה בעלי מסר

תליון "אם אשכח ירושלים" עם הפסוק מספר תהילים עשוי אבן מוריה עם זהב ויהלומים.

אמונה תכשיטיםהתליון עשוי מאבן מוריה עגולה עליה עיגול זהב עם הפסוק מתהילים 137 :

אם-אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם-- תִּשְׁכַּח יְמִינִי. ו תִּדְבַּק-לְשׁוֹנִי, לְחִכִּי-- אִם-לֹא אֶזְכְּרֵכִי: אִם-לֹא אַעֲלֶה, אֶת-יְרוּשָׁלִַם-- עַל, רֹאשׁ שִׂמְחָתִי. (תהילים פרק קל"ז פסוק ה-ו)

הפסוק זה הוא חלק מהטקס בכל חתונה יהודית במשך 2,000 השנים האחרונות. יש לו משמעות כפולה - ביטוי לאהבה בין הזוג הנשוי, וביטוי לקשר המאחד אותם על פי האמונה היהודית.

סדרת טבעת אם תשכח ימיני גם בו חלק מאותו פסוק בתהילים, התחייבות אמונים לירושלים.

טבעת אם תשכח ימיניתכשיט זהב ישראלי נוסף הוא תכשיט נושא הגפן תלוי

תכשיטים זהב ישראלי אותנטי

סמל הגפן התלוי מתאר את הסיפור המקראי של המרגלים שנשלחו לבדוק את ארץ ישראל לפני כניסת עם ישראל. אשכול הענבים שהביאו עימם למדבר, המקום בו חיכה העם, היה גדול כל כך שנדרשו שני גברים לשאת אותו. סמל הגפן התלוי מסמל שפע, פוריות ועושר.

תליון היד של פטימה, חמסה תליון הנקרא על שם בתו של הנביא מוחמד, תליון שהוא סמל לברכה, עוצמה וכוח.

תליון פטימה חמסה

תליון היד של פטימה, תליון חמסה עשוי מאבן מוריה, זהב צהוב 14 קראט ומשובץ יהלום.

תליון היד של פטימה חמסה פעמון

פעמון חמסה

תליון היד של פטימה, תליון פעמון החמסה סמל שנחשב למביא מזל טוב. עשוי אבן מוריה עליה חריטה עדינה של חמסה עשוי עם זהב לבן 14 קראט משובץ יהלום.

תכשיט המייצג את סמל האמונה הנוצרית המובהק ביותר הוא כמובן הצלב.

תכשיטים לאמונה נוצרית

צלב עשוי זהב צהוב 18 קראט, משובץ יהלומים על אבן מוריה.

נסכם ונאמר שפסולת שהוצאה מהר הבית, שבה אבנים וממצאים ארכאולוגיים מתקופת בית המקדש הראשון והשני הפכה לאוסף תכשיטים יפיפה. אוסף תכשיטי מוריה, היחיד בעולם המשתמש באבנים אלו ליצירת תכשיטים יוקרתיים, בשילוב אבני חן, יהלומים וזהב. מדובר בתכשיטים המשלבים סמלי אמונה עם קדושתו של הר הבית.

אם אתם רוצים לתת מתנה למישהו מיוחד, בקרו בחנות המקוונת שלנו שם תוכלו למצוא תכשיטים רבים בעלי משמעות. תיהנו.