5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית

הר הבית של ירושלים הוא אחד האתרים הקדושים ביותר בכדור הארץ. לכל שלוש הדתות המונותאיסטיות - יהדות, נצרות ואיסלאם, יש כתבים המדגישים את חשיבותם הדתית.

בהר הבית מבקרים מיליוני עולי רגל כל שנה שבאים לחוות חיבור רוחני ייחודי.

להלן 5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית

1. המקום בו התחיל העולם. על פי הכתוב היהודי, אבן היסודות שנמצאת בהר הבית היא המקום ממנו ברא האל את העולם כולו. המקור המדויק מקורו במדרש תנחומא מן התקופה הרומית.

מכיוון שהטבור ממוקם במרכז הגוף האנושי, כך גם ארץ ישראל היא הטבור של העולם ... ממוקם במרכז העולם, וירושלים במרכז ארץ ישראל, והמקדש במרכז של ירושלים והמקום הקדוש במרכז המקדש, והתיבה במרכז המקום הקדוש, ואבן היסוד לפני המקום הקדוש, מכיוון שממנו נוסד העולם.

5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית
אבן הקרן בהר הבית. באדיבות Earthsound, Wikimedia Commons.

2. מיקומם של שני מקדשי קודש יהודיים. העם היהודי בחר לבנות את בית המקדש שלו בהר הבית. הם מאמינים שלא רק המקום בו החל העולם, אלא גם מיקום האירועים המקראיים העיקריים כמו עקידת יצחק.

בית המקדש הראשון נבנה על ידי שלמה המלך במאה העשירית לפני הספירה והושמד על ידי המלך הבבלי נבוכדנצר בשנת 10 לפנה"ס. בית המקדש השני נבנה באותו אתר בשנת 586 לפנה"ס והושמד בשנת 516 לספירה על ידי הרומאים.

על פי האמונה היהודית, רוחו של אלוהים הייתה בתוך המקדשים, והם היו מוקד החיים היהודי.

3. האתר בו ישו פרסם את אתגרו בפני שלטונות המקדש. ישוע תיגר באופן פעיל את שלטונות המקדש היהודים והאשים אותם בשחיתות. הוא מתח ביקורת על העובדה שאחד משערי המקדש שימש לסחר.

על פי בשורת מארק, ישו ניסה לנקות את המקדש ולהרחיק סוחרים ומחליפי כספים מסביבתו.

התנגדות זו, בין היתר, הביאה אותו לדין על ידי בית הדין היהודי, המכונה "הסנהדרין", וגם מילאה תפקיד במעצרו ובצלבונו בסופו של דבר על ידי הרומאים.

המשיח מנקה את המקדש
16th הצייר ההולנדי פטר ארצסן בן המאההמשיח מנקה את המקדש".פיטר ארסן / רשות הרבים

4. ישוע ניבא את חורבן בית שני בהר הבית. כאשר בית המקדש השני נהרס על ידי הרומאים בשנת 70 לספירה, האירועים נתפסו על ידי הנוצרים הקדומים כמימוש נבואתו של ישו.

זה נתפס כעונש ישיר על ידי אלוהי העם היהודי על חטאיו, וכאות ברורה לניצחון הנצרות על היהדות.

5. מקומה של "המסגד הרחוק ביותר". אחד התאריכים המפורסמים ביותר בלוח השנה האיסלאמי הוא מסע הלילה, הידוע גם בשם ישראץ ומייראג ', שהתקיים סביב שנת 621 לספירה.

על פי הכתובים האסלאמיים, הנביא מוחמד נסע מהמסגד הגדול במכה להר הבית בירושלים על סוס מכונף כמו יצור המכונה בוראק.

כשהגיע, הוא נפגש עם אברהם, משה, ישו ונביאים אחרים והוביל אותם בתפילה.

לאחר מכן עלה הנביא מוחמד לשמיים. מסע הלילה מסמל מסע רוחני ופיזי הן יסוד הקשר של האסלאם להר הבית. בהתבסס על מסע הלילה, הר הבית הוא המקום השלישי הקדוש ביותר באיסלאם.

תכשיטים בהר הבית

At מוריה עיצבנו בלעדי קולקציית תכשיטים בהר הבית א עשוי מאבן שנחשפה מהר הבית. האבן, המכונה אבן מוריה, נחתכת בקפידה ומעוטרת באבנים ומתכות יקרות.

בשונה מכל תכשיט אחר בעולם, קולקציית מוריה מאפשרת ללבושים לקחת איתם תכשיט מהר הבית שבכל מקום אליו הם הולכים. התכשיטים הייחודיים שלנו הם יותר מאשר יצירה אסתטית שכן הם מחברים בין אנשים להר הבית ולערכים הרוחניים שהוא מחזיק עבורם.

להלן מספר דגשים של קו התכשיטים הייחודי שלנו:

אמונה יהודית:


5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית


כוכב אבן ירושלמי 18 קראט זהב צהוב אריאל 0.09 ס"מ. תליון יהלום


תליון - שרשרת זהב צהוב ויהלום 14 קראט

אמונה נוצרית:


5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית


תליון דג זהב


שרשרת בית לחם תכשיט תוצרת ישראל  14K זהב צהוב ויהלום

אמונת האיסלאם:


פעמון חמסה


5 עובדות שכדאי לדעת על הר הבית

סגור תפריט
לִסְגוֹר
אבן ירושלמית
סגור המחוון

האבן הירושלמית

תכשיטי מוריה משלבים אבן הירושלמית טבעית בעלת גווני צבע ודוגמאות שונים. כל אבן שונה מחברתה, לעיתים הצבעים והדוגמאות מובחנים ולעיתים מאד עדינים. כל תכשיט בקולקציית מוריה המשלב אבן ירושלמית הוא מיוחד, ייחודי, ואין זהה לו. תכשיטי מוריה תכשיטים ייחודיים בעבודת יד

מידע נוסף

בקולקציית תכשיטי מוריה המוצגים באתר משקל הזהב והיהלומים מצויינים באופן משוער. תמונות התכשיטים מהקולקצייה לא משקפות את גודלן האמיתי

משלוח ואחריות

תכשיטי מוריה מלווים בתעודה המעידה כי הם נעשו בעבודת יד, בחומרים איכותיים ובאיכות גבוהה ביותר
משלוח פרטים נוספים למשלוח מפורטים בתנאי משלוח

לעזרה

בכל שאלה או בקשה ניתן לפנות אלינו

×

סל קניות

יצירת קשר

צ'אט פתוח
שלום,
זקוק לעזרה?
מונע ע"י