היחסים האוונגליסטים עם ישראל

למה האוונגליסטים אוהבים את ישראל

ירושלים חשובה לכל הנוצרים. אבל זה משמעותי במיוחד עבור האוונגליסטים.

(הרומנטיקה 11: 17) "אבל אם חלק מהענפים היו מנותקים, ואתה, למרות זית בר זית, היו מורכבים בין היתר ועכשיו לשתף שורש מזין של עץ הזית."

כאן יתקיים סוף סוף אפוקליפטי, קרב ארמגדון.
הדגש על ימי הקץ הוא כמיהה שישוע יחזור ויכניס את מלכות האלוהים - תקופה שבה "כל הדיכוי יפסיק" וכל הסבל יבוטל מן העולם, כפי שמזמור חג המולד "לילה קדוש" מאדיר . הם לא רוצים מוות והרס. הם רוצים שלום וקץ לסבל - ומאמינים שישוע יביא את זה.
ישראל וירושלים הן מרכזיות בתיאולוגיה של "סוף הזמנים", אשר מכונה לעתים קרובות "קריאה מילולית" של התנ"ך. זה למעשה מחקר חדש יחסית שתוארך את המאה 19th ומתייחס לעבודה של מורה ג 'ון נלסון דארבי.

"אוונגליסטים רוצים ארמגדון. האוונגליסטים רוצים את ההתלהבות ".

כדי שזה יקרה, העם היהודי חייב לשלוט בירושלים ולבנות מקדש יהודי שלישי במקום שבו המקדש הראשון והשני - שנהרס לפני מאות שנים על ידי הבבלים והרומאים. לדעתו של דארבי זה היה מבשר הכרחי להתלהבות, כאשר המאמינים היו "לוקחים" את המשיח כדי להימלט מהגרוע ביותר של שבע השנים של סבל וסבל על כדור הארץ: הצרה הגדולה. וזה חייב להתקיים לאחר קרב ארמגדון קוסמי בין טוב לרע שבו השטן יובס וישו יקים הממלכה הארצית שלו. כל זה נעשה אפשרי במידה ניכרת כשמדינת ישראל המודרנית הוקמה ב- 1940.

אווה - יהלום אוסף הר הבית

"אין לנו חברים טובים יותר ממך", הכריז נתניהו, פונה אל הקהילה האוונגלית במהלך הסיור במזרח אירופה בחודש יולי, 2017, "אתה תמיד שם בשבילנו".

כדי לחלוק את הערכתנו, יצרנו מיוחד אווה אוסף המוקדש לאהבת האוונגליסטים לירושלים, כדי שכולם יוכלו לבטא נחישות דתית וקשר היסטורי.

השימוש בשם אווה יש משמעות כפולה:
אווה - מן האוונגליסטים
אווה –אווה בעברית - רצון, רצון - וכמיהה - הכמיהה והרצון להיות אחד איתו, לשתות מאותם שורשים של אותו עץ.

כל אחד אווה תליון המוריה שלנו מכיל יהלומים נוצצים של ציונים בהירות שונות אבן ירושלמית מהר המוריה ב 18K ו 14K זהב של עלה, לבן וצהוב צבע. ברק של זהב ויהלומים מוסיפים אלגנטיות נצחית במשך מאות שנים.