חג המולד בירושלים

חג המולד בירושלים

ירושלים מקודשת לדת הנוצרית ואחד החגים החשובים, אם לא החשוב ביותר בדת הנוצרית, הוא חג המולד. ירושלים היא אחד המקומות המעניינים בעולם לראות כיצד חוגגים הנוצרים את החג המולד כשהעיר העתיקה והרובע הנוצרי זורחים באורות חגיגיים.

בעיר העתיקה בירושלים נמצא חלק מהמסלול שבו, על פי האמונה הנוצרית, הלך ישו מהמקום בו נגזר דינו למקום צליבתו. המסלול נקרא ויה דולורוזה – דרך הייסורים. אלפי עולי רגל מרחבי העולם מגיעים לירושלים בכל חג המולד לצעוד במסלול זה. המסלול כולל 14 תחנות ש- 9 מהן נמצאות בעיר העתיקה. כמה מעולי הרגל נושאים במהלך הצעידה, על גבם צלב עץ גדול, בדומה לצלב שנשא ישו בדרך לצליבה.

חג המולד בירושלים
עולי רגל צועדים בויה דולורוזה. צילום אדיבות יוסי רובננקו.

בירושלים יש כנסיות מכל זרמי הדת הנוצרית ובכולן נערכות תפילות לכבוד חג המולד. הטקס המפורסם ביותר מתקיים בכנסיית הקבר. בכנסיית נורטדאם נערך טקס בכמה שפות. פרטים נוספים.

כנסיות בירושלים
מפת הכנסיות המרכזיות בעיר העתיקה בירושלים


במהלך חג המולד מתקיימים במקומות שונים בירושלים אירועים מיוחדים לחג. ימק"א (YMCA) מציע מגוון רחב אירועים לחג כמו קונצרט חג המולד השנתי המתקיים בערב חג המולד בו שרים מעל 80 זמרים ומוזיקאים משירי חג מולד. ביניהם תזמורת רחוב ירושלים, מקהלת אורטוריה ירושלים, מקהלת הנוער בירושלים ותזמורת האקדמיה של ימק"א. בנוסף מתקיים במקום שוק חג מולד, מופעי ילדים ובר לילי.

חג המולד בימק"א ירושלים
עץ חג המולד בימק"א ירושלים. צילום אדיבות לינדה אל-שין


עובדה מעט ידועה היא שירושלים נמצאת בביתה סנטה קלאוס. עמוק בתוך העיר העתיקה נמצא בית קטן, מעוטר כל השנה בקישוטי חג המולד. בתוכו, סנטה מוסמך (שסיים את לימודיו באוניברסיטת סנטה קלאוס) מברך את הילדים ואת הוריהם מכל העולם ומציע להם חג מולד ייחודי בסגנון ירושלים. הבית של סנטה הוא ללא מטרות רווח ומבוסס על תרומות בלבד. מטרתו להפיץ שמחה ואושר לילדים ברחבי העולם.

סנטה קלאוס
כיף עם סנטה קלאוס צילום באדיבות Pexels
סגור תפריט
שלום,
זקוק לעזרה?
מונע ע"י
לִסְגוֹר
אבן ירושלמית
סגור המחוון

האבן הירושלמית

תכשיטי מוריה משלבים אבן הירושלמית טבעית בעלת גווני צבע ודוגמאות שונים. כל אבן שונה מחברתה, לעיתים הצבעים והדוגמאות מובחנים ולעיתים מאד עדינים. כל תכשיט בקולקציית מוריה המשלב אבן ירושלמית הוא מיוחד, ייחודי, ואין זהה לו. תכשיטי מוריה תכשיטים ייחודיים בעבודת יד

מידע נוסף

בקולקציית תכשיטי מוריה המוצגים באתר משקל הזהב והיהלומים מצויינים באופן משוער. תמונות התכשיטים מהקולקצייה לא משקפות את גודלן האמיתי

משלוח ואחריות

תכשיטי מוריה מלווים בתעודה המעידה כי הם נעשו בעבודת יד, בחומרים איכותיים ובאיכות גבוהה ביותר
משלוח פרטים נוספים למשלוח מפורטים בתנאי משלוח

לעזרה

בכל שאלה או בקשה ניתן לפנות אלינו

×

סל קניות

יצירת קשר