חג המולד בירושלים

חג המולד בירושלים

ירושלים מקודשת לדת הנוצרית ואחד החגים החשובים, אם לא החשוב ביותר בדת הנוצרית, הוא חג המולד. ירושלים היא אחד המקומות המעניינים בעולם לראות כיצד חוגגים הנוצרים את החג המולד כשהעיר העתיקה והרובע הנוצרי זורחים באורות חגיגיים.

בעיר העתיקה יש מסלול מפורסם שנקרא דרך דולורוזה המסמן את הדרך בה ישוע הלך בדרך לצליבתו. אלפי עולי רגל מרחבי העולם מגיעים בכל חג המולד לצעוד במסלול זה. בתצוגת אמונה בלתי נשכחת, כמה מתפללים הולכים עם צלב ישו מעבר לכתפיהם. המסלול הוא כ 600 מטר (סביב 2000 רגל) ומתחיל במצודת אנטוניה ומסתיים בכנסיית הקבר. צפה בזה וידאו לקבלת פרטים נוספים.

חג המולד בירושלים
עולי רגל צועדים בויה דולורוזה. צילום אדיבות יוסי רובננקו.

בירושלים יש כנסיות מכל ערך וכולן כוללות שירותי חג מולד יפהפיים. השירותים המפורסמים ביותר מתקיימים ב- כנסיית הקבר והמכון הפונטיפי, מרכז נוטרדאם (המחזיקה בהמונים רב-לשוניים). לרשימת השירותים המלאה אנא בקרו באתר כאן.

כנסיות בירושלים
מפת הכנסיות המרכזיות בעיר העתיקה בירושלים

במהלך חג המולד מתקיימים במקומות שונים בירושלים אירועים מיוחדים לחג. ימק"א (YMCA) מציע מגוון רחב אירועים לחג כמו קונצרט חג המולד השנתי המתקיים בערב חג המולד בו שרים מעל 80 זמרים ומוזיקאים משירי חג מולד. ביניהם תזמורת רחוב ירושלים, מקהלת אורטוריה ירושלים, מקהלת הנוער בירושלים ותזמורת האקדמיה של ימק"א. בנוסף מתקיים במקום שוק חג מולד, מופעי ילדים ובר לילי.

חג המולד בימק"א ירושלים
עץ חג המולד בימק"א ירושלים. צילום אדיבות לינדה אל-שין

עובדה מעט ידועה היא שירושלים נמצאת בביתה סנטה קלאוס. עמוק בתוך העיר העתיקה נמצא בית קטן, מעוטר כל השנה בקישוטי חג המולד. בתוכו, סנטה מוסמך (שסיים את לימודיו באוניברסיטת סנטה קלאוס) מברך את הילדים ואת הוריהם מכל העולם ומציע להם חג מולד ייחודי בסגנון ירושלים. הבית של סנטה הוא ללא מטרות רווח ומבוסס על תרומות בלבד. מטרתו להפיץ שמחה ואושר לילדים ברחבי העולם.

סנטה קלאוס
כיף עם סנטה קלאוס צילום באדיבות Pexels