רעיונות למתנות הטובות ביותר לבר מצווה לשנת 2020

כאשר ילד יהודי מגיע לגיל 13, הוא מגיע לגיל מצוות וחוגג בר מצווה. הטקס מציין את הכנסתו של הילד בעול המצוות והפיכתו למבוגר.

על פי הדת היהודית, עד גיל 13 ילד אינו נחשב למבוגר ואינו מחויב על פי ההלכה לקיים מצוות. מעמדו משתנה. בגיל 13 הילד נחשב על פי ההלכה למבוגר שאחראי באופן מלא למעשיו. עם הגיעו לבגרות יכול הילד לקחת חלק בתחומי החיים היהודיים כמו להשתתף במניין, להוביל בתפילה, להקים מניין ואף להעיד בבית משפט. <br>הגעת הילד לגיל מצוות היא סיבה לחגיגה גדולה בקרב רוב המשפחות היהודיות.

מתנות ייחודיות לחגיגת בר מצווה, הן אלו שמביאים שמחה לילד ויזכירו לו את היום המיוחד הזה זמן רב.

מתנות לבר מצווה

בר המצווה הוא יום הולדת מיוחד ונהוג לתת בו מתנה משמעותית. חפצי יודאיקה הם תמיד אפשרות טובה. כוס לקידוש כוס מיוחדת המשמשת לברך על היין לפני הארוחה טלית לתפילה בגד שישמש במהלך התפילה, או או סידור מהודר (ספר תפילה).

אין כללים לרכישת מתנות מתאימות לבר מצווה' אם זאת, משפחות רבות בוחרות לתת מתנת כסף. חלק מנערי בר מצווה בוחרים לתת כסף לצדקה והם מבקשים מאורחים שלהם לעשות בשמם את התרומה.

תכשיטים עם סמלים יהודיים הם בחירה פופולרית כמתנת בר מצווה. הסמלים היהודיים מחברים את ילד בר מצווה לאמונתו ולתפקידו החדש בקהילה.

כמה רעיונות למתנות בר מצווה הטובות מסדרת היודאיקה של תכשיטי מוריה

בתכשיטי מוריה, עיצבנו סדרת תכשיטים ייחודית בעלת סממנים יהודיים המתאימים לרכישה לילדי הבר מצוה. שלא כמו כל סדרת תכשיטים אחרת בעולם, תכשיטי מוריה משלבים אבן מוריה, מהר הבית בירושלים, בשילוב עם אבני חן יקרות וזהב.

אבני מוריה בתכשיט מגיעות מפרויקט הניפוי של הר הבית בירושלים. האבנים הן מתקופת בית המקדש הראשון והשני. שילוב אבן מוריה בתכשיטים אמנותיים, מאפשרת לעונדים אותה לקחת איתם, לכל מקום, פיסה קטנה מעיר הקודש ירושלים. במוריה עיצבו סדרת תליונים שניתן לענוד על שרשרת.

מה כדאי לקנות לבר מצווה

1. תליון מגן דוד: מגן דוד, הוא סמל מוכר ביותר ומזוהה עם היהדות. התכשיט מורכב משני משולשים היוצרים כוכב בעל שש קצוות.

מגן דוד הוא הסמל היהדות. "מגן דוד" הכוונה לשמירה על דוד והכוונה כמובן היא לדוד המלך. נאמר כי לצבאו של המלך דוד היו מגינים בעלי צורת כוכב עם שש קצוות. אלו סמלו את הגנת האלוהים על העם היהודי. בקבלההמשולש הכפול של מגן הדוד, מסמל את הקשר בין אלוהים, התנ"ך וישראל.

רעיון למתנות לבר מצווה

מגן דוד שעוצב בתכשיטי מוריה, משלב יהלומים שחורים עם אבן מוריה. היהלומים השחורים, משובצים בזהב קראט, מעניקים לתכשיט מראה גברי ועל כן מתאימים במיוחד למתנת בר מצווה.

2. סמל ח"י מורכב משתי אותיות בעברית חית ויוד. לאותיות יש גם ערך גיאומטרי של 18 - חית בעל ערך של שמונה ויוד בעלת ערך של עשר.

המספר 18 נחשב לסמל החיים ומשמש לעתים קרובות בתרבות היהודית. אחת הדוגמאות הנפוצות לשימוש בסמל ח"י הוא במתנת כסף שניתנת בכפולות של 18. בקבלה סמל הח"י מייצג את יכולת הרצון האלוהית.

בתליון ח"י האותיות העבריות משובצות ביהלומים על אבן מוריה. שילוב היהלומים, זהב צהוב ואבן מוריה מעניקים ליצירה שילוב ייחודי ומודרנית כאחד.

3. תליון הכותל האתר הקדוש ביותר לעם היהודי הוא הכותל המערבי. נאמר שרוחו של אלוהים נוכחת באופן קבוע בכותל. מיליוני יהודים מהארץ ומהעולם פוקדים את הכותל מדי שנה כדי להתחבר ולהתפלל לאלוהים.

בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות בוחרות לחגוג את בר המצווה של בנם בכותל. בטקס המלווה בשופר ותופים, לא חובה כמובן, הילד הצעיר נכנס בעולה של תורה. לחץ כאן לצפייה בסרטון בר מצווה בכותל.

הקרן למורשת הכותל המערבי עוזרת בתכנון חגיגות בר מצוה בכותל, ללא תשלום.

תכשיטי מוריה עיצבו תליון בדמותו של הכותל. התליון עשוי מאבן מוריה, אותה האבן ממנו בנוי הכותל עצמו, בו חרוטות אבני הכותל. בתליון משובץ יהלום יחיד המסמל את נצחיותו של העם היהודי מוקף בזהב צהוב 18 קראט.

4. תליון ציון בלב לציון מקום חשוב בלבם של היהודים. הכמיהה לחזור לציון ולארץ ישראל, נאמרת בתפילה הנישאת בפי העם היהודי במשך למעלה מ 2000 שנה.
בתליון מיוחד זה מגולפת מפת ארץ ישראל באבן מוריה. המפה מוקפת בזהב צהוב 14 קראט. היהלום היחיד בתליון נקבע במקום בו נמצאת ירושלים.

מתנת בת מצווה

5. תליון שלוםשלום היא אחת המילים החזקות ביותר בשפה העברית. יש לה משמעויות שונות - שלווה, שלמות, שגשוג ורווחה. שלום הוא גם אחד משמותיה של ירושלים.

תליון שלום של מוריה עשוי מאבן מוריה עגולה בשילוב זהב 18 קראט ויהלומים. במרכז התליון רצועת זהב אנכית ועליה חרוטה המילה שלום בעברית.

<br> מתנה לבר מצוה - תכשיט מוריה

אירוע בר המצווה הוא אחד האירועים הזכורים ביותר בחיי גברים יהודים. אירוע בו כל המשפחה והקהילה מתכנסים לחגיגת יום הולדתם ה -13 . היום בו הם הופכים מנער לגבר ורשאים מעתה להשתתף בכל מצוות התורה.

המתנה הטובה ביותר לבר מצווה היא תליון מסדרת תליוני הבר מצווה. מתנה שעוזרת לילד בר המצווה לזכור את האירוע ולהתחבר לאמונתו וערכיו הרוחניים.