רעיונות למתנות הטובות ביותר לבר מצווה לשנת 2020

כאשר ילד יהודי מגיע לגיל 13, הוא הגיע לגיל מצוות וחוגג בר מצווה. הטקס מציין את הכנסתו של הילד בעול המצוות. על פי הדת היהודית, עד גיל 13 ילד נחשב לילד ואינו מחויב על פי ההלכה לקיים מצוות.

בגיל 13 מעמד הילד משתנה והוא נחשב על פי ההלכה למבוגר האחראי באופן מלא למעשיו. בבגרותו הוא יכול לקחת חלק בתחומי החיים היהודיים כמו להשתתף במניין, להוביל בתפילה, להקים מניין ואף להעיד בבית משפט. הגעת הילד לבר המצווה היא סיבה לחגיגה גדולה בקרב רוב המשפחות היהודיות.

רעיונות למתנות הטובות ביותר לחגיגת בר מצווה הם אלו שמביאים שמחה לילד ועוזרים לו לזכור את היום המיוחד הזה למשך שארית חייו.

מתנות לבר מצווה

מכיוון שבר המצווה הוא יום הולדת מיוחד, נהוג לתת בו מתנה משמעותית. חפצי יודאיקה הם תמיד אפשרות טובה כוס לקידוש כוס מיוחדת המשמשת לברך על היין לפני הארוחה טלית בגד שישמש במהלך התפילה, או סידור (ספר תפילה).

אין כללים לרכישת מתנות מתאימות לבר מצווה. משפחות רבות בוחרות לתת מתנת כסף והורי הילד פותחים לו חשבון חיסכון לכשיגדל. כמו כן, חלק מנערי בר מצווה בוחרים לתת כסף לצדקה והם מבקשים מאורחים שלהם לתרום.

תכשיטים עם סמלים יהודיים הם גם בחירה פופולרית כמתנת בר מצווה. הסמלים היהודיים מחברים את ילד בר מצווה לאמונתו ולתפקידו החדש.

כמה רעיונות למתנות בר מצווה הטובות מסדרת היודאיקה של תכשיטי מוריה

בתכשיטי מוריה, עיצבנו סדרת תכשיטים ייחודית בעלת סממנים יהודיים. שלא כמו כל סדרת תכשיטים אחרת בעולם, התכשיטים שלנו משלבים אבן מוריה, מהר הבית בירושלים, עם אבני חן יקרות וזהב. אבני מוריה בתכשיט מגיעות מפרויקט הניפוי של הר הבית בירושלים.

האבנים המשמשות בתכשיטים הן מתקופת בית המקדש היהודי הראשון והשני. שילוב האבן באמנות יהודית עכשווית, מאפשרת לעונדים אותה לקחת איתם פיסה מירושלים.

מה כדאי לקנות לבר מצווה

1. תליון מגן דוד: מגן דוד,הוא הסמל המוכר ביותר לאמונה היהודית. התכשיט מורכב משני משולשים היוצרים כוכב בעל שש קצוות.

"מגן דוד" הכוונה למשהו ששומר על דוד. נאמר כי לצבאו של המלך דוד היו מגינים בעלי צורת כוכב עם שש קצוות ואלו סמלו את ההגנת של אלוהים על העם היהודי. על פי קבלה, או במיסטיקה יהודית, המשולש הכפול של מגן הדוד, מסמל את הקשר בין אלוהים, התנ"ך וישראל.

רעיון למתנות לבר מצווה

מגן דוד שעוצב בתכשיטי מוריה, משלב יהלומים שחורים עם אבן מוריה. היהלומים השחורים, משובצים בזהב לבן 18 קראט, מעניקים לתכשיט מראה גברי ועל כן מתאימים במיוחד למתנת בר מצווה.

2. הסמל - ח"י מורכב משתי אותיות בעברית חית ויוד. לאותיות יש גם ערך גיאומטרי של 18 - חית בעל ערך של 8 ויוד בעלת ערך של 10.

המספר 18 נחשב לסמל החיים ומשמש לעתים קרובות בתרבות היהודית. אחת הדוגמאות הנפוצות לשימוש בסמל ח"י הוא במתנת כסף שניתנת בכפולות של 18 ומשלבת את המספר 180 להרבות בברכה. מנקודת מבט קבלית, סמל חי מייצג את תכונת הרצון של האל, והוא רצונו של אדם המגדיר באמת את מי שהוא.

בתליון ח"י זה, האותיות העבריות משובצות ביהלומים על מאבן מוריה. שילוב היהלומים, זהב צהוב 18 קראט ואבן מוריה מעניקים ליצירה שילוב ייחודי ומודרנית כאחד.

3. תליון הכותל הכותל המערבי, הוא האתר הקדוש ביותר לעם היהודי. נאמר שרוחו של אלוהים נוכחת באופן קבוע בכותל ומיליוני יהודים פוקדים אותו מדי שנה כדי להתחבר ולהתפלל לאלוהים.

בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות בוחרות לחגוג את בר המצווה של בנם בכותל. בטקס מלווה בשופר ותופים, לא חובה כמובן, הילד הצעיר נכנס בעולה של תורה. לחץ כאן לצפייה בסרטון בר מצווה בכותל.

הקרן למורשת הכותל המערבי יכולה לעזור גם לכם לתכנן את בר המצווה שלכם בכותל, ללא תשלום.

תכשיטי מוריה עיצבו תליון מדמותו של הכותל. התליון עשוי מאבן מוריה, אותה אבן בדיוק ממנו עשוי הכותל עצמו, בו חרוטות אבני הכותל, ובו משובץ יהלום יחיד המסמל את נצחיותו של העם היהודי מוקף בזהב צהוב 18 קראט.

4. תליון ציון בלב הכמיהה לחזור לציון ולארץ ישראל, נאמרת בתפילה הנישאת בפי העם היהודי במשך למעלה מ 2000 שנה. הקשר בין העם היהודי וארץ ישראל עמד במבחן הזמן ול"ציון" מקום חשוב בלבם של רוב היהודים.
בתליון מיוחד זה מגולפת מפת ארץ ישראל באבן מוריה. המפה מוקפת בזהב צהוב 14 קראט. היהלום היחיד בתליון נקבע במקום בו נמצאת ירושלים.

מתנת בת מצווה

5. תליון שלום: שלום היא אחת המילים החזקות ביותר בשפה העברית. יש לה משמעויות שונות - שלווה, שלמות, שגשוג ורווחה. שלום הוא גם אחד משמותיה של ירושלים.

תליון שלום של מוריה עשוי מאבן מוריה עגולה בשילוב זהב 18 קראט ויהלומים. במרכז התליון רצועת זהב אנכית ועליה חרוטה המילה שלום בעברית.


מתנה לבר מצוה - תכשיט מוריה

אירוע בר המצווה הוא אחד האירועים הזכורים ביותר בחיי גברים יהודים. אירוע בו כל המשפחה והקהילה מתכנסים לחגיגת יום הולדתם ה -13 . היום בו הם הפכו מנער לגבר והם רשאים מעתה להשתתף בכל מצוות התורה.

המתנה הטובה ביותר לבר מצווה היא מתנה שעוזרת לילד בר המצווה להתחבר לאמונתו וערכיו הרוחניים.