מתנות לבר מצווה

סביר להניח כי כל משפחה יהודית המגדלת ילד תבוא בחשבון את היום בו ילדם ילך ויהיה מוכן לקבל על עצמו אחריות של מבוגרים בעקבות המסורת היהודית. זה קורה ביום הולדתו ה -13 של הילד. אז מתחילים לחשוב על מתנות בר מצווה מתאימות אשר פעמים רבות יסתובבו סמלים יהודיים.

מתנות לבר מצווה

בר המצווה הוא יום גדול לנער אשר יבלה חודשים להכנתו: לימוד, קריאה ושינון קטעים מן התורה. הנער יצטרך להתרגל גם למחשבה על היותו מרכז תשומת הלב בבית הכנסת.
עיני הקהילה יתבוננו בו בקפידה בזמן שהוא יקריא את השורות בשפה שונה מאוד ממה שהוא רגיל.

מתנות מתאימות לבר מצווה

מה לתת כמתנה עבור בר מצווה היא השאלה ברגע שנדע על תאריך החגיגה. יש אפשרויות רבות למתנת בר מצווה, אך איזו מתנה יאהב גם הילד וגם תאושר על ידי שאר המשפחה? מה דעתך על תליון חמסה או טבעת עם ציטוט מהתנ"ך או אולי שרשרת מגן דוד מזהב יהלומים? תכשיטים יהודיים הם תמיד דרך טובה לחגוג חגיגה יהודית.

כסף הוא גם בחירה טובה שיכולה לעזור לחוגג להכיר בערכו, בייחוד אם הוא יעודד לחסוך. אך מה אם נרצה לתת משהו אישי יותר, אינטימי, משהו שיישאר עם האדם במשך שנים רבות ויש לו משמעות עמוקה אליו - כמו תכשיטי אמונה? אמנם האופציה הטובה ביותר עבור אורחים וקרובים-רחוקים לבחור לתת כסף, קרובי משפחה וחברים עשויים לרצות לתת מתנה מותאת אישית.

בר מצווה - כללי התנהגות

יש כלל לא כתוב לגבי סכום ההוצאה על מתנת בר מצווה: כדאי שהיא תהיה מכפלה של ח"י שקלים, שהם XNUMX שקלים חדשים לפחות. כמובן שככל שאנו קרובים יותר לבעל השמחה, כך סכום ההוצאה יהיה גבוה יותר.

מתנות לבר מצווה
אמונה תכשיטים: שרשרת חמסה עם אבן ירושלמית מהר הבית

מתנות בר מצווה למוזמנים שלא ישתתפו בחגיגה

חשוב לזכור כי רוב תפילות בר המצווה נערכות בתפילת יום שבת בבוקר. השבת היהודית מתחילה ביום שישי בערב, ושבת היא יום שבו אנשים נמנעים מכל עבודה, כולל טיפול בכסף. אל תביאו את המתנות שלכם ביום הזה. עדיף למסור אותן מאוחר יותר בשבת בערב או אפילו לשלוח אותן בודאר.

אם מסיבה כלשהי לא תוכלו להגיע לחגיגה באופן אישי, מתן המחאה או המתנה עצמה עם פתק ייעודי הוא טוב כמו כל דבר. זה יראה את ההתחשבות שלכם; אחרי הכל, זו המחשבה שנחשבת.

רעיונות למתנות לבר מצווה

מתנות לבר מצווה יכולות לכלול כל מה שהילד יאהב, אם אתה מכיר אותו באופן אישי כמובן, מתכשיטים ישראלים בעבודת יד לאלקטרוניקה ועד מזומנים.

מתנות מסורתיות לבר מצווה

 • הנה כמה רעיונות למתנות בר מצווה מסורתיות:
  שרשרת מגן דוד. אי אפשר לטעות עם שרשרת מזהב ותליון של מגן דוד. יש כמה תכשיטים ישראליים מדהימים בעבודת יד המציגים את הסמל הזה. מגן הדוד הוא כזה חלק נכבד בתכשיטים הישראלים. מגן הדוד קשור קשר הדוק ליהדות ולכן הם מתאימים מאוד כמתנות לבר מצווה.
  תכשיט ישראלי עם מגן דוד תמיד יזכיר לנער את משמעות בר מצווה: המעבר מילדות לבגרות בדרכי התורה.
תליון מגן דוד
תליון מגן דוד כמצווה מסורתית לבר מצווה
 • טבעת אני ל'ודידי וטבעות עבריות אחרות. ישראל היא המקום הטוב ביותר לחפש תכשיטים ירושלמיים מקוריים.
  בר מצווה מחבר את הבחור למקורותיו העבריים, המשתקף בחקר השפה. ברוב המקרים, לשון זו שנרכשה באמצעות מאמצי המאמץ, אם יישארו ללא זכות, תתמוטט בסופו של דבר. כדי לעזור ואולי למנוע את זה, אתה יכול להחליט
  תביא משהו עם כתיבה עברית, כמו טבעות בעברית או טבעת אני ל'דודי, מה שהופך אותו גם למתנות בר מצווה אישיות וייחודיות יותר.
טבעת אני דודי
טבעות עבריות ועניני לודידי כמתנות לבר מצווה

 

 • יודiמתנות. למרבה המזל סמלי בר מצווה רחוקים מלהיות נדירים. מלבד תכשיטים של מגן דוד וטבעות עבריות, ישנם דברים נוספים שתוכלו להציע שיהפכו מתנה מיוחדת ויפה. אכן שווה לטייל בעיר העתיקה בירושלים, שם מפוזרים חנויות יודאיקה לקירות אבן עתיקים המתעגלים לאורך נתיבי המרצפות. קחו למשל תכשיטי מוריה. פריטי יודאיקה הם שילוב מרהיב של אבן ירושלמית מהר הבית, זהב ויהלום. אוסף תכשיטי האבן שלהם יש סיפור יפה מאחוריו, אשר הביאה לחיים עיצוב תכשיטים ייחודי של ירושלים. שלהם תכשיטי עבודת יד מישראל ניתן למצוא גם בחנויות יודאיקה ברחבי העולם ובאינטרנט. אתה יכול בקלות למצוא מתנות בר מצווה המסורתית שלך זה סוג של חנויות.
יהודי
המתנות הטובות ביותר בחנות היודאיקה בעיר העתיקה בירושלים

מסיבת הבר מצווה

אל תתנו לעצמכם להתנהל על ידי העובדה שהילד הצעיר רק בן שלוש עשרה. אתה יכול להרשות לעצמך להביא מתנות למבוגרים לחגיגת בר המצווה שלו. אחרי הכל, זה הרגע בו הוא מצטרף לשורות המבוגרים בפולחן הדתי היהודי שלו.

הסכום שאתה מוציא על מתנות לבר מצוות צריך לנבוע הקרבה שלך החוגג. כאמור, מכפילי 18 $ הם נפוצים מאוד, אבל לא חובה. ככל הנראה, ככל שאתה קרוב יותר לילד, כך המתנה צריכה להיות משמעותית יותר.

אם היית מוזמן לחגיגת בר מצווה, ואתה לא במקרה יהודי, אולי זה לא ברור לך שהוא מתנה של יודאיקה. אל תדאג. פריטים חילוניים, כמו אלקטרוניקה וכרטיסי מתנה, הם גם בסדר גמור.

מתנות לבר מצווה נימוסים למתנות לבר מצווה בר מצווה מציג רעיונות | מתנות לבר מצווה מסורתיות מתנות יודאיקה | מסיבת בר מצווה

מתנות לבר מצווה
 • מתנות לבר מצווה
 • בר מצווה כללי התנהגות
 • רעיונות למתנות לבר מצווה
 • מתנות מסורתיות לבר מצווה
 • מסיבת בר מצווה
 • מתנות יודאיקה
5
משוב משתמש
0 (0 הצבעות)